reklama
reklama

Lublin: Będzie więcej schronień dla małych zwierząt. Miasto kupiło kolejne domki

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Będzie więcej schronień dla małych zwierząt. Miasto kupiło kolejne domki - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaPojawią się kolejne schronienia dla drobnych zwierząt. Miasto kupiło dodatkowe domki dla jeży, budki lęgowe dla jerzyków, budki lęgowe dla drobnego ptactwa oraz schrony dla nietoperzy. Pojawią się też domki dla wiewiórek i budki lęgowe dla sów.
reklama

- Kontynuujemy działania na rzecz zwiększania populacji dzikich zwierząt w naszym mieście. Poprzez zakup kolejnych schronień chcemy stworzyć dla nich nowe miejsca siedliskowe i lęgowe oraz dogodniejsze warunki do życia w miejskim ekosystemie. W tym roku poszerzamy listę gatunków, którym chcemy zapewnić ochronę. Do jeży, drobnych ptaków i nietoperzy dołączają wiewiórki i sowy - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Łącznie kupiono 45 domków dla jeży, 100 budek lęgowych dla jerzyków, 250 budek lęgowych dla drobnego ptactwa, 20 schronów dla nietoperzy oraz 70 domków dla wiewiórek i 5 budek lęgowych dla sów. Zakup schronień zrealizowano zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez szkoły, przedszkola oraz zarządców i administratorów nieruchomości zapotrzebowaniem.
 
- W najbliższych dniach rozpocznie się wydawanie artykułów. Domki dla jeży, domki dla wiewiórek oraz budki lęgowe dla sów trafią do placówek oświatowych, natomiast budki lęgowe dla jerzyków i schrony dla nietoperzy pojawią się przy szkołach i przedszkolach oraz na terenach zarządzanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe. Dodatkowo na lubelskich osiedlach pojawią się także budki lęgowe dla drobnego ptactwa - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Mieszkańcy Lublina mogą włączyć się w działania na rzecz ochrony dzikich zwierząt. Miasto ma do rozdysponowania 150 schronów dla nietoperzy oraz 50 budek lęgowych dla jerzyków, które będzie można umieścić na terenie swoich nieruchomości. Informację o zapotrzebowaniu na budki i schrony należy przesłać na adres e-mail: komunalna@lublin.eu. O ich przyznaniu zadecyduje kolejność zgłoszeń.
 
Asortyment kupiono w ramach dwóch projektów IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Zadbajmy o zwierzęta” oraz „Wygnajmy krwiopijców z naszego miasta! Pakiet premium czyli jerzyki + odkomarzanie i będziemy mieli luksiurne miasto bez komarów i kleszczy!”. Do momentu odebrania schronień przez uprawnione podmioty, będą one przechowywane w przestrzeniach magazynowych MPK Lublin.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama