Reklama

Reklama

Lublin: Będą zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Będą zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności - Zdjęcie główne

Lublin: Będą zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Niedługo w życie wejdą przepisy zmieniające zasady orzekania o niepełnosprawności.

Reklama

Wnioski o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności składane od 13 września będą rozpatrywane inaczej. Mają być one rozaptrywane według zasad obowiązujących przed epidemią. Oznacza to, że wydanie orzeczenia będzie się odbywało wyłącznie z udziałem osoby zainteresowanej.

- Obecnie komisje lekarskie wydające orzeczenia  organizowane w trybie mieszanym, zarówno z udziałem osób zainteresowanych, jak i zaocznie. Nowy przepis znosi obowiązującą w czasie stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemiologicznego możliwość orzekania o niepełnosprawności bez udziału osoby zainteresowanej. Sprawy wszczęte przed 13 września będą kończone na podstawie dotychczasowych przepisów - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Wnioski o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności złożone do Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie przed wejściem w życie przepisów mogą być zakończone orzeczeniem wydanym zaocznie, również po 13 września. - Wszystkie sprawy wszczęte od 13 września obligatoryjnie będą kończone komisją lekarską z udziałem osoby zainteresowanej - dodaje Boguta.

Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej o zmianie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zostało ogłoszone 29 lipcsa. Wchodzi w życie po 45 dniach od ogłoszenia, czyli 13 września.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy