reklama
reklama

Lublin: Aplikacja turystyczna ma nowy szlak z dźwiękiem w tle

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Aplikacja turystyczna ma nowy szlak z dźwiękiem w tle - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina"Szlak dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich” to nowa trasa turystyczna w aplikacji Turystyczny Lublin. W ten sposób będzie można poznać historię miejsc, które przez wieki miały znaczenie dla rozwoju Lublina i jego społeczności.
reklama

- Lublin stał się miastem w 1317 roku, ale jego bogata historia sięga dużo dalej. Położenie na styku szlaków handlowych zdeterminowało jego rozwój, a nadanie lokacji na prawach magdeburskich przypisało mu nowe funkcje i układ architektoniczny. Ta część historii naszego miasta stała się inspiracją do stworzenia nowego szlaku turystycznego, który jest dostępny w aplikacji Turystyczny Lublin. Zachęcamy mieszkańców i turystów do skorzystania z tej propozycji spędzania wolnego czasu w naszym mieście. To doskonała okazja do poznania najważniejszych faktów o Lublinie oraz odkrywania jego tajemnic - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Nowy szlak ma formę nagrań audio dostępnych do odsłuchania w aplikacji mobilnej Turystyczny Lublin. Historie opowiadane przez lektora uzupełniają dźwięki w tle, które mają odzwierciedlać odgłosy dawnego miasta.

reklama

- Dzięki temu turyści i mieszkańcy mogą poczuć klimat, jaki panował w Lublinie w minionych wiekach. Trasa prowadzi wzdłuż uliczek Starego Miasta i obejmuje 10 miejsc najistotniejszych dla rozwoju Lublina i jego ówczesnych mieszkańców. Wiedzie ona od Wzgórza Zamkowego, przez Bramę Grodzką, nieistniejący kościół farny, Bazylikę oo. Dominikanów, Kamienicę Lubomelskich, Trybunał Koronny, Bramę Krakowską, Basztę Półokrągłą, kościół i nieistniejący już szpital św. Ducha, aż do Archikatedry Lubelskiej - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Ratusz podsumował sezon turystyczny. Padł rekord

Żeby skorzystać z takiej opcji, należy wybrać w aplikacji opcję „Zwiedzanie Lublina”. Po wczytaniu mapy, w bocznym menu rozwinąć nowy szlak i wybrać interesujące miejsce. Druga opcja to bezpośrednie zaznaczenie na mapie jednej z pomarańczowych pinezek przypisanych do trasy. Szlak bazuje na lokalizacji GPS. Użytkownik aplikacji prowadzony jest do kolejnych zabytków za pośrednictwem mapy, a po dotarciu do celu jest automatycznie informowany o możliwości odsłuchania nagrania.

Sama aplikacja Turystyczny Lublin zawiera najważniejsze informacje o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach, noclegach i gastronomii oraz dodatkowo moduł rozszerzonej rzeczywistości, dzięki, któremu mieszkańcy i turyści mogą zobaczyć nieistniejące już lubelskie zabytki – kościół farny i wieżę ciśnień. Aplikacja działa w systemach Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach z aplikacjami. Osoby, które korzystają już z aplikacji powinny dokonać jej aktualizacji.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama