Reklama

Reklama

Lublin: Akcja "Sezon Lublin" trwa dalej. Do wygrania nagrody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Akcja "Sezon Lublin" trwa dalej. Do wygrania nagrody - Zdjęcie główne

Akcja "Sezon Lublin" trwa dalej. Do wygrania nagrody | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Cały czas można przystąpić do akcji Sezon Lublin 2022. Na uczestników czekają nagrody - kubki termiczne i power banki.

Reklama

- Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia Sezonu Lublin obserwujemy, że pomimo zmiany formuły, akcja cieszy się dużą popularnością. To świetna zabawa, dzięki której turyści i mieszkańcy mogą spojrzeć na nasze miasto z nieco innej perspektywy, poznając jednocześnie jego smaki, historię, czy walory przyrodnicze - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Tegoroczna edycja Sezonu Lublin trwa do końca października i przyjęła formę zabawy z nagrodami. Uczestnik, który skorzysta z określonych produktów lub usług u partnerów akcji, dostanie naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. 10 naklejek upoważnia do otrzymania certyfikatu „Przyjaciela Lublina” oraz kubka termicznego z grawerem, natomiast za 30 zebranych naklejek mieszkańcy i turyści otrzymają certyfikat „Znawcy Lublina” i power bank. Do tej pory na nagrody wymieniono niemal 160 karnetów.
 
Do akcji można dołączyć pobierając karnet u jednego z 51 partnerów lub w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3. Oferta partnerów podzielona jest na 6 kategorii: Spacerowicz – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Przybysz – noclegi, Smakosz – oferta lubelskich restauracji, Kustosz – zwiedzanie instytucji kultury i uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, Atleta – atrakcje sportowe, Kolekcjoner – zakup lokalnych pamiątek.

Dodatkowo, mieszkańcy i turyści mają możliwość skorzystania z nowej odsłony aplikacji „Turystyczny Lublin”. To niezbędnik turysty, zawierający najważniejsze informacje o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach, noclegach i gastronomii. wAplikację wzbogacono o moduł rozszerzonej rzeczywistości.

-  Dzięki temu jej użytkownicy mogą zobaczyć budynki kiedyś charakterystyczne dla krajobrazu miasta, a dziś już nieistniejące - kościół farny zlokalizowany niegdyś przy ul. Grodzkiej, dziś plac Po Farze oraz wieżę ciśnień z placu Wolności, dawniej placu Bernardyńskiego. Oba zabytki można podziwiać w postaci wirtualnych brył 3D w realnych rozmiarach, a kościół farny zwiedzać także od środka - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Aplikacja działa w systemie iOS i Android. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach internetowych. Do obiektu prowadzi mapa zawarta w aplikacji, a uzyskanie wirtualnego obrazu możliwe jest po zeskanowaniu geometrycznego symbolu umieszczonego na tabliczkach w pobliżu obiektów - zarówno na placu Po Farze, jak i placu Wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy