Reklama

Reklama

Lublin: Akcja "Lato w mieście" w pełni. Są wolne miejsca na zajęciach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach miejskiej akcji „Lato w mieście” dostępne są wolne miejsca zarówno na zajęciach sportowych, jak i twórczych czy kulturalnych.

Reklama

- Do udziału w akcji „Lato w mieście” zapraszamy również dzieci i młodzież, która znalazła w Lublinie schronienie przed wojną w Ukrainie. Zachęcamy do aktywnego spędzenia czasi nawiązywania relacjsąsiedzkich. Dzięki naszym partnerom – Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Care International, zapewniliśmy dodatkowe miejsca dla dzieci na zajęciach sportowych i kulturalnych. W weekendy natomiast w poszczególnych dzielnicach miasta odbywają się otwarte wydarzenia plenerowe, czyli Pikniki Rodzinne, które są doskonałą okazją do integracji i dobrej zabawy - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
Trwają zapisy na półkolonie organizowane przez Fundację Inicjatyw Twórczych. W trakcie sierpniowych turnusów dzieci w wieku 6-13 lat wezmą udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i rekreacyjnych (m.in. wrotki, badminton, taniec, warsztaty ekologiczne, park dmuchańców). Wolne miejsca są również na półkoloniach Fundacji Rozwoju Sportu, gdzie na uczestników czekają gry i zabawy, zwiedzanie Lublina, warsztaty kajakowe i seans kinowy. Z kolei pojedyncze miejsca czekają na tych, którzy chcą spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. W zajęciach prowadzonych przez Klub Wspinaczkowy Kotłownia uczestniczyć mogą dzieci już wspinające się i te, które dopiero chcą rozpocząć tę przygodę.
 
Poza tym, w każdy poniedziałek i środę dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat mogą wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego. Treningi bezpiecznego poruszania się po torach typu bmx racing i pumptrack oraz nauka prawidłowej techniki jazdy odbywają się w godz.18.30-20.00 na pumptracku przed SKENDE. Na zajęcia nie obowiązują zapisy.
 
Co więcej, 16 sierpnia rozpoczną się zapisy na otwarty trening z koszykarzami drużyny Polski Cukier Pszczółka Start Lublin. Rejestracja na zajęcia będzie możliwa poprzez formularz internetowy lub osobiście przed treningiem. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zwieńczeniem campu będą wspólne zdjęcia oraz rozmowy z zawodnikami. 
 
 
Nadal można też wziąć udział w warsztatach rodzinnych organizowanych przez Galerię LabiryntMailart – wiadomości z wakacji oraz Sobota w Labiryncie. Na zajęcia zaproszone są zarówno rodziny polskie, jak i ukraińskie, a przedział wiekowy dzieci, do których są skierowane to 7-12 lat. Wolne miejsca dla rodzin ukraińskich dostępne są także na warsztaty Rosnąca Sztuka Plenerowo (dla dzieci w wieku 5-8 lat) oraz Ćwiczenia z wolności (dla dzieci w wieku 3-6 lat).

Natomiast Warsztaty Kultury w Lublinie organizują Miasteczko cyrkowe FrikArt - animacje i zabawy dla dzieci. To wydarzenie otwarte, bez ograniczeń wiekowych, ani zapisów, które odbędzie się w dniach 29-31 lipca w godzinach 12.00-16.00 na Placu Litewskim. Dodatkowo, ruszyły zapisy na Lekcje sztuki dla małych i dużych oraz Lubelskie Święto Kwiatów, a także warsztaty dla dzieci z Polski i Ukrainy w ramach projektu Przystań Świętego Mikołaja. Zapisy na zajęcia na stronie Warsztatów Kultury.

Działa również Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli pierwszy w Polsce przygodowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Rezerwat czynny jest codziennie, przez całe wakacje, w godzinach 10.00-17.00. Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Kultury w Lublinie.

Wolne miejsca na zajęciach w ramach akcji „Lato w mieście” oferują również filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Filia nr 2 zaprasza na cykl warsztatów edukacyjno-plastycznych Tajemnicza organizacja UNESCO, w ramach którego odbędą się jeszcze spotkania: Na tropie polskich klejnotów (3 sierpnia), W gościnie u króla puszczy (10 sierpnia) i Gorączka srebra (17 sierpnia). Zapisy przyjmowane są osobiście lub telefonicznie pod numerem 81 466 62 02. Filia nr 9 przygotowała integracyjne spotkania polsko-ukraińskie dla dzieci pn. Biblioteka – dobre miejsce na wakacje. Dostępne są wolne miejsca na wtorkowe i czwartkowe spotkania. Kontakt telefoniczny pod numerem 81 744 17 18. Kreatywne lato w bibliotece to z kolei oferta Filii nr 22. Na gry, zabawy i warsztaty plastyczne placówka zaprasza 3, 10, 17, 24, 31 sierpnia. Kontakt pod numerem telefonu 81 744 48 16. W sierpniu Filia nr 26 proponuje Popołudnia z fantastyką w bibliotece. Spotkania z gośćmi: Anną Nieznaj (19 sierpnia) i  Krzysztofem Księskim (25 sierpnia) są otwarte i nie wymagają zapisów. Na Filmowe czwartki 4, 11, 18, 25 sierpnia zaprasza Biblio. Filia udostępnia także gry planszowe, a korzystanie z nich jest możliwe w każdy poniedziałek, środę i piątek sierpnia. Gry i zabawy w dniach 4, 11, 18, 25 sierpnia proponuje również Filia nr 37.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy