W całym kraju wykonano ponad 500 zabiegów wszczepienia miniarurowych rozruszników serca w sposób małoinwazyjny. Przyczynił się też do tego personel Klinicznego Oddziału Elektrokardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, który jest jednym z ośrodków wykonujących tego typu procedury.
SPSK Nr 4 w Lublinie przyznano certyfikat potwierdzający wkład lubelskiego ośrodka w rozwój tej techniki. Wyróżnienie odebrał lekarz kierujący Klinicznym Oddziałem Elektrokardiologii SPSK Nr 4 w Lublinie, dr hab. Andrzej Głowniak, profesor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, podczas uroczystej gali w Warszawie.
- Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, a przede wszystkim z możliwości zapewnienia pacjentom SPSK Nr 4 w Lublinie dostępu do najnowocześniejszych technologii medycznych z zakresu kardiologii zabiegowej - mówi prof. Andrzej Głowniak.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Jeden ze szpitali kupił nowoczesny sprzęt. Ma ułatwić wykrywanie raka prostaty
- Pierwszą na świecie implantację całkowicie bezelektrodowego, miniaturowego stymulatora serca, wprowadzanego przezskórnie bezpośrednio do mięśnia serca wykonał 5 grudnia 2013 roku prof. Clemens Steinwender w Kepler University Hospital w Linzu. Nieco ponad 3 lata później do grona wiodących ośrodków kardiologicznych wykonujących tego typu zabiegi dołączyła Klinika Kardiologii SPSK Nr 4 w Lublinie. Pierwszy zabieg w dniu 20 lutego 2017 roku wykonali wspólnie dr hab. Andrzej Głowniak oraz dr Tomasz Sodolski - informuje SPSK Nr 4 w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.