reklama
reklama

Lubelscy terytorialsi po poligonie. Ćwiczyli m.in przygotowanie zasadzek i szturm

Opublikowano:
Autor:

Lubelscy terytorialsi po poligonie. Ćwiczyli m.in przygotowanie zasadzek i szturm - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z Lublina Przygotowanie zasadzki, szturm i obrona budynku, rzut granatem, pokonywanie toru napalmowego, czy współpraca z wojskami operacyjnymi - to niektóre zadania, jakie wykonywali terytorialsi na poligonie w Nowej Dębie.
reklama

- Szkolenie zintegrowane to jedna z form podnoszenia umiejętności żołnierzy terytorialnej służby wojskowej i każdy z nich raz w roku zobligowany jest odbyć takie ćwiczenia. Ponad 200 żołnierzy 21 Lubelskiego Batalionu Lekkiej Piechoty tegoroczne szkolenie ma już za sobą. Przez dwa tygodnie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowe Dębie swoje umiejętności bojowe doskonalili m.in. strzelcy wyborowi, saperzy, ratownicy pola walki, radiotelefoniści oraz celowniczy - informuje kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi doskonalili techniki strzeleckie, pracując na broni etatowej, zgodnie z funkcją pełnioną w pododdziale. Prowadzili strzelania indywidualne i  zgrywające w składzie sekcji i plutonu. Realizowali strzelania na celność i skupienie oraz strzelania dynamiczne. Mieli także sposobność ćwiczyć na Laserowych Symulatorach Strzelań Odbyły się również zajęcia z rzutu granatem.  Ćwiczyli takie elementy jak: blokowanie ruchów przeciwnika, przeprowadzenie zasadzki i zapory, skryte podejście czy pościg. Doskonalili również prowadzenie działań rozpoznawczo-szturmowych, ubezpieczenie rejonu oraz bezpośrednią obronę i ochronę obiektów. Część tych zadań realizowana była w nocy. Żołnierze ćwiczyli współpracę z wojskami operacyjnymi, m.in. mieli okazję zapoznać się z zasadami działania na pokładzie wozu bojowego podczas przemieszczania i desantu. 

- Kolejnym blokiem tematycznym przeprowadzonym na poligonie było szkolenie z obrony przed bronią masowego rażenia w ramach, którego zrealizowano m.in. pokonywanie toru napalmowego i bieg z przeszkodami w maskach przeciwgazowych i filtrosorpcyjnej odzieży ochronnej . Zajęcia te były doskonałym sprawdzianem kondycji fizycznej i odporności psychofizycznej żołnierzy.  Szkolenie miało na celu przygotowanie żołnierzy do wykonywania swoich zadań w terenie skażonym oraz przeprowadzenie likwidacji skażeń przy wykorzystaniu indywidualnego wyposażenia - dodaje kpt. Marta Gaborek.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama