Reklama

Reklama

Lubelscy terytorialsi oddali ponad 365 litrów krwi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 LBOT

Lubelscy terytorialsi oddali ponad 365 litrów krwi - Zdjęcie główne

Lubelscy terytorialsi oddali ponad 365 litrów krwi | foto 2 LBOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelscy terytorialsi organizują akcje krwiodawstwa. W tym roku oddali już ponad 365 litrów krwi.

Reklama

Po wakacjach brakuje krwi w wielu szpitalach, a Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują o wsparcie. W pomoc angażuje we wrześniu angażuje się m.in. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej.

- Terytorialsi wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyli do regionalnych punktów pobrań oraz organizują akcje HDK w swoich pododdziałach, aby podzielić się krwią z osobami, które potrzebują jej, aby wrócić do zdrowia. Ten cenny płyn oddali już żołnierze z batalionów zlokalizowanych w Białej Podlaskiej i Zamościu. Kolejne akcje HDK już niebawem zostaną przeprowadzone w pozostałych batalionach tj. w Lublinie, Dęblinie i Kraśniku - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Terytorialsi odpowiadają na wszystkie apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Narodowego Centrum Krwi, regularnie organizując zbiórki krwi w batalionach oraz w lokalnych punktach pobrań. W tym roku do banków krwi na Lubelszczyźnie oddali ponad 365 litrów krwi, a od 2018 roku łącznie blisko 3360 litrów. Obecnie grono krwiodawców 2 LBOT liczy blisko 700 żołnierzy, z czego ok. połowa regularnie oddaje krew do lubelskich banków krwi.  

Poza tym, w każdym batalionie i samorzielnych kompaniach 2 LBOT jest powołany koordynator HDK, który organizuje zbiórki krwi. Ich zadaniem jest dbanie o utrzymanie systemu oddawania krwi, odpowiedzialność za planowe akcje krwiodawstwa, a w przypadku nagłego zapotrzebowania na krew również organizacja akcji alarmowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy