- 22 lata temu zginęli na służbie: młodszy inspektor Jacek Adamczyk, młodszy inspektor Witold Gontarz i starszy aspirant Ryszard Krzysztoń. 10 grudnia 2002 r. policjanci Wydziału XV Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Lublinie w trakcie podróży służbowej w wyniku zderzenia samochodu służbowego z innym pojazdem zginęli na miejscu zdarzenia. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci! - informuje KWP w Lublinie.
Młodszy inspektor Jacek Adamczyk Służbę w policji rozpoczął w dniu 1 września 1983 r. na stanowisku inspektora. Zajmował kolejno stanowiska: od starszego asystenta do specjalisty w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, od 1 stycznia 1999 r. Specjalisty w Wydziale XIII biura dw. Z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Głównej Policji w Lublinie, a od 2000 r. Eksperta Wydziału XV Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Lublinie. Po ukończeniu kursu oficerskiego w 1985 r. został mianowany na pierwszy stopień oficerski – podporucznika, w 1988 r. – na stopień porucznika, w 1995 r. – na stopień nadkomisarza policji, a w 1999 r. – na stopień podinspektora policji.
- Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie zawodowe i skuteczność działania powodowały, iż przełożeni zlecali mu prowadzenie najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych postępowań przygotowawczych dotyczących najcięższych przestępstw kryminalnyc - dodaje KWP w Lublinie.
Pośmiertnie odznaczony złotą odznaką zasłużony policjant i awansowany na stopień młodszego inspektora policji przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Młodszy inspektor Witold Gontarz służbę rozpoczął 1 września 1975 r. na stanowisku starszego asystenta. W latach 1988–1994 zajmował kolejno stanowiska od starszego asystenta do młodszego specjalisty w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od 1994 r. Zajmował stanowisko młodszego specjalisty w Wydziale XIII biura dw. z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Głównej Policji, a od 2000 r. Był ekspertem Wydziału XV CBŚ KGP w Lublinie. Po ukończeniu kursu oficerskiego w 1977 r. został mianowany na pierwszy stopień oficerski – podporucznika, w 1980 r. – na stopień porucznika, w 1984 r. – na stopień kapitana, a w 1996 r. – na stopień podinspektora policji.
- Wysoko oceniany przez przełożonych i kolegów za profesjonalizm, wiedzę i skuteczność działania, prowadził najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane sprawy kryminalne związane z przestępczością zorganizowaną - podkreśla KWP w Lublinie.
Odznaczony pośmiertnie przez ministra spraw wewnętrznych i administracji złotą odznaką Zasłużony Policjant, a także pośmiertnie awansowany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na stopień młodszego inspektora policji.
Starszy aspirant Ryszard Krzysztoń służbę zaczął 1 października 1991 r. na stanowisku młodszego asystenta Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. W latach 1991–2002 pełnił służbę kolejno na stanowiskach: od asystenta do specjalisty w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a od 2000 r. na stanowisku specjalisty Wydziału XV Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Lublinie. Po ukończeniu kursu podoficerskiego w 1996 r. został mianowany na pierwszy stopień podoficerski – sierżanta policji, w 1998 r. – na stopień młodszego aspiranta policji, a w 2001 r. – na stopień aspiranta policji.
- Dzięki profesjonalizmowi, wiedzy i doświadczeniu zawodowemu skutecznie prowadził i realizował najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane sprawy dotyczące najcięższych przestępstw kryminalnych - podaje KWP w Lublinie.
Odznaczony pośmiertnie złotą odznaką Zasłużony Policjant i awansowany na stopień starszego aspiranta policji przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.