Reklama

Reklama

Lubelscy nauczyciele i pracownicy oświaty odznaczeni i nagrodzeni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Marta Panasiuk/LUW

Lubelscy nauczyciele i pracownicy oświaty odznaczeni i nagrodzeni - Zdjęcie główne

Lubelscy nauczyciele i pracownicy oświaty odznaczeni i nagrodzeni | foto Marta Panasiuk/LUW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostali uhonorowani nauczyciele i pracownicy oświaty. Odebrali odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody ministra edukacji i nauki i lubelskiego kuratora oświaty.

Reklama

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się uroczystość w trakcie ktorej wręczono wyróżnienia dla nauczycieli i pracowników oświaty. Okazją był Dzień Edukacji NarodowejŁącznie, w województwie lubelskim zostanie uhonorowanych ponad 600 nauczycieli i pracowników oświaty.

- Dziękuję wszystkim wyróżnionym. Te odznaczenia są wskaźnikiem Waszej pracy, osiągnięć i inspiracją do dalszego działania - mówił wicewojewoda lubelski, Bolesław Gzik. - Jest mi niezmiernie miło gościć Państwa w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, by podziękować za dotychczasową oraz inspirować do dalszej, dobrej pracy w zakresie edukacji i wychowania. Mam nadzieję, że Waszą rolę nauczyciela i wychowawcy będziecie spełniać jeszcze lepiej po to, by młode pokolenie Polaków było wykształcone i przygotowane do obrony Rzeczypospolitej poprzez wychowanie w duchu patriotyzmu - dodał wicewojewoda.
 
Wręczone zostały Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej i Nagrody Ministra Edukacji i Nauki i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Zostały one przyznane za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wyróżnienia przyznano postanowieniami Prezydenta RP, ministra edukacji i nauki i lubelskiego kuratora oświaty.
 
- Spotykamy się, by uhonorować, docenić, nagrodzić i uszanować tę niezwykła  pracę, którą pracownicy oświaty realizują z uczniami. Ten trud codziennej pracy jest wielki – doceniamy to. Życzymy, by wdzięczność i szacunek była codziennością, byście spotykali się z życzliwością uczniów i rodziców, by Wasza praca dawała satysfakcję i przynosiła sukcesy, by entuzjazm i pasja zwyciężały z trudami dnia codziennego -  podkreślała Teresa Misiuk, lubelska kurator oświaty.

CZYTAJ TAKŻE: Powiększyło się grono nauczycieli dyplomowanych w Lubelskiem
 
Dodatkowo, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skierował list. Słowo ministra odczytał szef jego gabinetu politycznego - Radosław Brzózka.
 
- Dziękuję za wzorowo realizowaną misję dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Doceniam, że wspierają Państwo swoich podopiecznych w ich indywidualnym rozwoju. To niezwykle ważne, że podczas codziennej pracy kształtują Państwo postawy moralne i obywatelskie ludzi młodych, jak również wychowują uczniów w atmosferze szacunku dla każdego człowieka, ale też w poszanowaniu tradycji oraz dorobku kulturowego i intelektualnego naszego narodu. (…). Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty życzę niesłabnącej pasji i inspiracji do pracy  z uczniami, wielu osiągnięć, a także wszelkiej pomyślności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy