Reklama

Reklama

Powiększyło się grono nauczycieli dyplomowanych w Lubelskiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Katarzyna Link/LUW

Powiększyło się grono nauczycieli dyplomowanych w Lubelskiem - Zdjęcie główne

Powiększyło się grono nauczycieli dyplomowanych w Lubelskiem | foto Katarzyna Link/LUW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kolejne osoby dostały awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. W województwie lubelskim tytuł ten ma już blisko 22 tys. pedagogów.

Reklama

Uroczystość wręczenia awansów nauczycielom odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Awansowano osoby, które podczas postępowania kwalifikacyjnego zyskały największe uznanie komisji i najwyższą liczbę punktów. Akty nadania stopnia awansu nauczyciela dyplomowanego oraz listy gratulacyjne wręczył wojewoda lubelski Lech Sprawka i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

- Żebyście zostawili jak najgłębszy ślad w duszach dzieci, które są podmiotem waszego oddziaływania - mówił wojewoda lubelski, Lech Sprawka w trakcie wręczenia aktów nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego - Życzę satysfakcji z wykonywanej pracy mierzonej wdzięcznością tego najważniejszego podmiotu oddziaływania, czyli uczniów.

Wojewoda zaznaczył, że nauczyciele są współtwórcami postaw, dlatego wymagane jest ciągłe doskonalenie pracy nauczycielskiej, warsztatu pedagogicznego. - O kunszcie nauczyciela decydują umiejętności metodyczne i umiejętność dotarcia z przekazem nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim dotarcie z systemem wartości. Tylko połączenie tych elementów daje prawdziwy efekt procesu edukacji - dodał.

- Świat się bardzo dynamicznie zmienia, zmieniają się nasi uczniowie, państwo to dostrzegacie na co dzień. I to właśnie waszą rolą jest odnalezienie właściwej drogi poprzez zastosowanie form, metody pracy, by rozpoznać coraz bardziej zróżnicowane potrzeby edukacyjne naszych uczniów – powiedziała kurator zwracając się zgromadzonych. Złożyła podziękowania także pracownikom kuratorium za przeprowadzenie procedury postępowań kwalifikacyjnych w tak dużej liczbie w stosunkowo krótkim czasie - mówiła Teresa Misiuk.

CZYTAJ TAKŻE: Kraj: Nauczyciele zarobią więcej. Sejm przegłosował podwyżki
 
Nauczyciel dyplomowany jest najwyższym stopniem awansu zawodowego. Może go dostać nauczyciel mianowany, który maodpowiednie kwalifikacje, odbył staż zakończony pozytywną oceną dorobku zawodowego oraz uzyskał pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej na złożony do organu nadzoru pedagogicznego wniosek. Do Lubelskiego Kuratora Oświaty wpłynęło ponad 700 wniosków o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Ponad 200 zostało zakończonych przyznaniem 10 punktów. Blisko 22 tys. nauczycieli na ponad 38 tys. pracujących na terenie województwa lubelskiego może pochwalić się tytułem nauczyciela dyplomowanego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy