Reklama

Reklama

Krzysztof Żuk - prezydent Lublina Samorządowcem Roku 2020

Opublikowano: pon, 18 sty 2021 13:30
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Krzysztof Żuk - prezydent Lublina Samorządowcem Roku 2020 - Zdjęcie główne

Krzysztof Żuk - prezydent Lublin Samorządowcem Roku 2020 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” przyznało tytuł Samorządowca Roku 2020 Krzysztofowi Żukowi - prezydentowi Lublina. Został wyróżniony m.in. za działalność na rzecz rozwoju komunikacyjnego miasta.

Reklama

Krzysztof Żuk - prezydent Lublina został uhonorowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” tytułem Samorządowca Roku 2020. Redakcja wyróżniła go za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju komunikacyjnego i poprawy dostępności miasta oraz jego aktywność w ponadlokalnym życiu samorządowym.
 
- Przyznane wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem, że po 10 latach intensywnej pracy na rzecz Lublina i jego Mieszkańców, nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Lublin nadrobił zaległości, zrealizowaliśmy największe inwestycje w historii miasta w obszarze komunikacji i jej dostępności, jakości przestrzeni miejskiej, w tym czasie powstała również nowoczesna infrastruktura kulturalna i baza sportowo-rekreacyjna. Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań. Tytuł Samorządowca Roku jest nagrodą dla wszystkich Mieszkańców Lublina, to dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego Miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Krzysztof Żuk jest trzykrotnie wybieranym przez mieszkańców na prezydenta Lublina, doktorem nauk ekonomicznych i laureatem wyróżnień. Za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce oraz osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej został odznaczony w 2014 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Rok później otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Za budowanie prestiżu samorządu poprzez działania w ramach korporacji samorządowych oraz za wdrożenie partycypacyjnego modelu zarządzania samorządem otrzymał także Nagrodę im. Grzegorza Palki, nadawaną przez Ligę Krajową. Krzysztof Żuk został też Człowiekiem Roku Smart City za całościowe i innowacyjne podejście do strategii smart city oraz podjęcie szeregu działań, mających na celu rozwój Lublina w kierunku inteligentnego miasta.
 
Z kolei dziennik „Puls Biznesu” przyznał Krzysztofowi Żukowi „Wektor uznania” w związku z uruchomieniem Portu Lotniczego Lublin, którego miasto jest większościowym akcjonariuszem. Dwukrotnie, głosami mieszkańców, został wybrany Człowiekiem Roku Dziennika „Kurier Lubelski”. W 2015 r. uplasował się na 3. pozycji rankingu najlepszych prezydentów polskich miast magazynu „Newsweek”. Krzysztof Żuk zwyciężył w plebiscycie na najlepszego samorządowca 2019 roku, organizowanym przez serwis PortalSamorzadowy.pl. W ubiegłym roku Polska Rada Ekumeniczna przyznała Krzysztofowi Żukowi nagrodę za prowadzenie otwartej polityki współpracy z wieloma wyznaniami. Za działalność na rzecz pogłębiania współpracy ukraińsko-polskiej w 2020 r. jako pierwszy prezydent polskich miast, Krzysztof Żuk otrzymał Order Ukrainy „Za Zasługi” III stopnia przyznawany przez Prezydenta Ukrainy z okazji Dnia Konstytucji.
 
Poza tym, jest wiceprezesem Związku Miast Polskich i należy do Zarządu Unii Metropolii Polskich. Dodatkowo, współprzewodniczy Zespołowi ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W tej działalności skupia się na merytorycznych aspektach funkcjonowania samorządu, wnosząc do debaty argumenty ekonomiczne i prawne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.