Reklama

Reklama

Kraj: Opozycja wręczyła ministrowi Czarnkowi rezygnację z jego stanowiska. Poseł Krawczyk: Prezent, który ucieszy wszystkich polskich nauczycieli [WIDEO]

Opublikowano: pt, 15 paź 2021 17:23
Autor: | Zdjęcie: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Krawczyka

Kraj: Opozycja wręczyła ministrowi Czarnkowi rezygnację z jego stanowiska. Poseł Krawczyk: Prezent, który ucieszy wszystkich polskich nauczycieli [WIDEO] - Zdjęcie główne

Konferencja prasowa posłów KO w sprawie rezygnacji Przemysława Czarnka | foto Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Krawczyka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Koalicja Obywatelska zaapelowała do Przemysława Czarnka - ministra edukacji i nauki, aby ten zrezygnował ze stanowiska. Posłowie KO przygotowali gotową do podpisu, rezygnację dla szefa resortu, gdzie podali konkretne powody jego ustapienia. Wśród pomysłodawców są parlamentarzyści z województwa lubelskiego.

Reklama

"Jest człowiekiem, który niszczy polską edukację"

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Dnia Nauczyciela przypadającego 14 października posłowie Koalicji Obywatelskiej przygotowali rezygnację ze stanowiska dla Przemysława Czarnka - obecnego ministra edukacji i narodowej, który wcześniej był wojewodą lubelskim. Wsród posłów, którzy przygotowali pismo, są osoby z województwa lubelskiego m.in. Marta Wcisło i Michał Krawczyk.

- Przygotowaliśmy pismo z jego odwołaniem, na którym wypisaliśmy najważniejsze argumenty nawołujące do jego odejścia.  Pismo, zostanie wysłane do Ministerstwa i liczymy na natychmiastowe podpisanie go przez Przemysława Czarnka - wyjaśniają posłowie KO.

W sprawie pisma w czwartek (14 października) odbyła się konferencja prasowa w sejmie.

- Dzisiaj Dzień Nauczyciela, święto wszystkich polskich nauczycieli, a w święto wręcza się prezenty. Dzis mamy prezent, który ucieszy wszystkich polskich nauczycieli - mowil Michał Krawczyk, po czym zwrócił się do Czarnka. - Panie ministrze przygotowaliśmy gotową do podpisu rezygnację ze sprawowanego przez pana urzędy ministra edukacji i nauki. Wystarczy, że pan tę rezygnację podpisze.

W rezygnacji znajduje się 11 punktów, które zdaniem posła bardzo konkretnue mówią o tym dlaczego Czarnek nie powinien być ministrem.

- Pragniemy szkoły na miarę XXI wieku, szkoły wolnej od strachu, szkoły nie takiej jak proponuje nam minister Czarnek. minister Czarnek proponuje nam szkołę pełną nietolerancji, dyskryminacji, homofobii - podkreślała Magdalena Łośko.

- Apelujemy do pana ministra, aby zajął się reformą podstawy programowej i tym co zostało obiecane uczniom siódmych i ósmych klas, że nie będa musieli realizacować podstawy prograowej trzech lat gimnazjum w ciągu dwóch lat - apelowała Marta Wcisło.

- Dzisiaj mamy o tyle smutne święto dla nauczycieli, że ministrem edukacji jest Przemysław Czarnek. Ktoś nazwał to święto "dniem brakującego nauczyciela”, bo coraz więcej nauczycieli rezygnuje z zawodu dlatego, że szkoła ministra Czarnka nie jest szkołą przyjazną - mówiła Katarzyna Lubnauer. - Pan minister Czarnek zasłynął swoimi zdaniami dotyczącąymi mniejscości LGBT. Szkoła to miejsce, gdzie każdy uczeń z każdej mniejsości, powinien czuć się jak w domu, czuć się bezpiecznie. Pan Czarnek ze swoimi nienawisnymi hasłami doprowadza do sytuacji, że część młodzieży może czuć się w szkole niedobrze (...). Minister Czarnek jest człowiekiem, którego powinismy trzymać z dala od dzieci, dlatego że jest człowiekiem, który niszczy polską edukację - stwierdziła.

Podane w piśmie przyczyny rezygnacji

1. Z całej siły starałem się promować w polskich szkołach ultrakonserwatywne, nietolerancyjne postawy, tak aby uczniowie kształceni byli zgodnie z moją wizją świata.

2. Stworzyłem nowe prawo, tak aby kuratorzy, którzy są powoływani przeze mnie, mogli decydować o odwołaniu dyrektora szkoły, którego działania nie są zgodne z moją wizją systemu edukacji.

3. Tylko udawałem, że chcę podnieść pensje nauczycielom, a tak naprawdę chodził mi jedynie o wydłużenie ich czasu pracy, w rezultacie czego doprowadzę do pogorszenia ich warunków pracy.

4. Pod płaszczykiem poszerzania wolności akademickiej staram się wprowadzać na uczelnie osoby mające niebezpieczne, niezgodne z ustaleniami nauki poglądy.

5. Na stanowiska publiczne powoływałem osoby niekompetentne, lecz z którymi związana jest moja kariera polityczna. Takie jak Tomasz Pitucha, który mimo braku doświadczenia w sferze edukacji został powołany przeze mnie na stanowisko wicedyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji.

6. Wielokrotnie wypowiadałem haniebne i dyskryminujące słowa np. o tym, że osoby LGBT “nie są równie ludziom normalnym”.

7. Podważałem wartość praw człowieka, nazywając je “idiotyzmami”.

8. Wielokrotnie uprzedmiatawiałem kobiety, twierdząc, że zamiast na edukacji i rozwoju kariery powinny skupić się na rodzeniu dzieci, co nie przystoi żadnemu mężczyźnie, a w szczególności ministrowi edukacji.

9. Nie podejmowałem dialogu z nauczycielami, uczniami oraz organizacjami młodzieżowymi.

10. Dopuszczam stosowanie kar cielesnych wobec dzieci, co sprawia, że nie mogę jako minister nadzorować procesu wychowawczego realizowanego w szkołach.

11. Byłem najgorszym ministrem edukacji i nauki jaki mógł się trafić Polsce.

Konferencja prasowa posłów KO w sprawie rezygnacji Przemysława Czarnka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy