– Dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym i odpowiedzialnym za cały proces związany z ewakuacją ludności oraz zabezpieczeniem i unieszkodliwieniem pocisku. Ścisła współpraca miejskich jednostek z policją, wojskiem, strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym i Polskim Czerwonym Krzyżem po raz kolejny pozwoliła na sprawne i skuteczne przeprowadzenie koniecznych działań. Dziękuję również za stosowanie się do poleceń służb koordynujących akcję, a także zrozumienie dla sytuacji oraz wynikających z niej utrudnień – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Ulice ze strefy ewakuacji zamknięte na czas pracy saperów (Walecznych, Kuronia, Krzemieniecka, Podzamcze, Czwartek, Unicka), są ponownie otwierane dla ruchu. Z punktów tymczasowego pobytu – stadionu Arena Lublin oraz domów pomocy społecznej, mieszkańcom i mieszkankom powrót zapewniają specjalne autobusy MPK, samochody straży miejskiej oraz pojazdy medyczne. Mieszkańcy zostaną odwiezieni do wyznaczonego punktu zbiórki w rejonie ul. Walecznych.
Z tymczasowego miejsca pobytu na Arenie Lublin skorzystało ok. 40 osób, a z transportu medycznego do domów pomocy społecznej oraz Zespołu Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej ponad 60 osób.
Za zabezpieczenie terenu, na którym znajdował się niewybuch odpowiadała policja. Za przeprowadzenie akcji ewakuacji mieszkańców miasto, na podstawie decyzji dowódcy patrolu saperskiego.
Ładunek ma zostać zdetonowany w Łukowie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.