Reklama

Reklama

Herbapol inwestuje na Lubelszczyźnie. Ma nowy budynek magazynowo-produkcyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Herbapol-Lublin

Herbapol inwestuje na Lubelszczyźnie. Ma nowy budynek magazynowo-produkcyjny - Zdjęcie główne

Herbapol inwestuje na Lubelszczyźnie | foto Herbapol-Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Herbapol-Lublin sfinalizował inwestycję w oddziale firmy w Fajsławicach. To nowy budynek magazynowo-produkcyjny.

Reklama

Inwestycją jest nowy budynek magazynowo-produkcyjny, który stanowi jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Został wyposażony w takie technologie, jak m.in. ultra dokładny sorter optyczny do przetwarzania ziół i herbat. Łączna wartość inwestycji wyniosła niemal 5 milionów złotych. 

Oddział Herbapolu w Fajsławicach skupuje i przygotowuje surowce zielarskie, które są obecne niemal w każdej kategorii produktowej poszczególnych marek firmy. Jego miejce ma znaczenie, ze względu na rozwiniętą współpracę Herbapolu z lokalnymi zbieraczami i plantatorami. Do tej pory w oddziale w Fajsławicach magazynowane były tymczasowo niewielkie ilości surowców zielarskich. Teraz, dzięki oddaniu do użytkowania nowego budynku, możliwości te mają być poszerzone. 

Prezes Herbapolu-Lublin podkreśla, że inwestycja wpisuje się w strategię firmy, której istotnym punktem jest zaangażowanie w sprawy lokalne.

- Działamy w tym zakresie zgodnie z naszą strategią społecznej odpowiedzialności, której jeden z filarów wyraża hasło „Rozwój mamy w naturze” - mówi Evangelos Evangelou. - Chcemy być dobrym sąsiadem, który wspiera społeczności lokalne na wielu polach. Jesteśmy dużym, odpowiedzialnym pracodawcą, który zapewnia zatrudnienie w poszczególnych regionach, w których funkcjonują nasze oddziały. Inwestujemy w rozwój zakładów, by wzmacniać ich konkurencyjność, a jednocześnie przyczyniać się w ten sposób do wsparcia lokalnej gospodarki. 

- Zrealizowana inwestycja jest dla nas niezwykle istotna także ze względu na naszą rozwiniętą współpracę z lokalnymi zbieraczami ziół i plantatorami - podkreśla Paweł Ogorzałek, dyrektor Operacyjny w Herbapol-Lublin. - Dzięki sortowaniu ziół właśnie w Fajsławicach, czyli zagłębiu ich upraw i skupu, nie musimy ich transportować do innej lokalizacji, gdzie przechodziłyby ten proces. Dodatkowo w fajsławickim oddziale możemy teraz magazynować większą ilość surowca, liczę więc na dalsze umacnianie współpracy z miejscowymi dostawcami ziół.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy