reklama
reklama

Fundacja Wolności w z Lublina ma nową Radę. Będzie kontrolować i wskazywać kierunki działania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Fundacja Wolności w z Lublina ma nową Radę. Będzie kontrolować i wskazywać kierunki działania  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaUkonstytułowała się nowa Rada Fundacji Wolności. W jej składzie znaleźli się eksperci w zakresie ekonomii i zarządzania, prawa oraz administracji, którzy związani są z Uniwesrytetem Marii Curie-Skłodowskiej i Politechniką Lubelską.
reklama

Fundacja Wolności znajmuje się społeczną kontrolą przestrzegania prawa i dążenia do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. W czwartek (22 kwietnia) ukonstytuowała się nowa Rada fundacji, która sprawuje nadzór i kontrolę na działalnością fundacji oraz wskazuje ogólne kierunki jej działania. W składzie Rady znaleźli się eksperci w zakresie ekonomii i zarządzania, administracji oraz prawa. 
 
Radę Fundacji Wolności tworzą trzy osoby. Pierwszą z nich jest dr Paweł Sadowski (przewodniczący Rady), będący adiunktem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa UMCS w Lublinie. Pracę naukowo-dydaktyczną łączy z praktyką z zakresu prawa i postępowania administracyjnego, w tym prawa ochrony środowiska, będąc członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie. Jest współautorem podręczników akademickich z zakresu prawa konstytucyjnego – Polskie Prawo Konstytucyjne pod red. prof. dr hab. Wiesława Skrzydło, Konstytucyjny System Organów RP pod red. prof. dr hab. Ewy Gdulewicz oraz Prawo Ochrony Środowiska pod red. prof. dr hab. Jerzego Stelmasiaka.  
 
 
Drugim członkiem jest dr Jakub Bis (sekretarz Rady), który jest adiunktem w Katedrze Ekonomii i Zarządzania Gospodarką na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskie Politechniki Lubelskiej. Autor lub współautor kilkudziesięciu artykułów, monografii i opracowań naukowych, uczestniczył w wielu projektach szkoleniowych i badawczych. Obszar jego zainteresowań naukowo-badawczych obejmuje problematykę bezpośrednich inwestycji zagranicznych, specjalnych stref ekonomicznych oraz startupów.
 
W radzie znalazła się też dr hab. Katarzyna Kuć-Czajkowska (zastępca przewodniczącego Rady) - adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. Jej zainteresowania naukowe to administracja samorządowa w ujęciu porównawczym, wielkie miasta (metropolie), a w szczególności ich organizacja, ustrój, sposób zarządzania, społeczno-przestrzenne zróżnicowania, miejskie obszary funkcjonalne.
 
 
- Jest nam niezmiernie miło, że tak znamienite osoby zechciały nas wesprzeć w realizacji misji fundacji, którą jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny - informuje Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama