reklama
reklama

Fundacja Wolności podsumowała 2 lata pracy lubelskich radnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Fundacja Wolności podsumowała 2 lata pracy lubelskich radnych  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaFundacja Wolności przygotowała podsumowanie 2 lat pracy lubelskich radnych miejskich. Wyróżniono m.in. Piotra Popiela, Marcina Nowaka, Bartosza Margula, Stanisława Brzozowskiego.
reklama

Niedawno minęły dwa lata od początku kadencji Rady Miasta Lublin. Dlatego Fundacja Wolności przygotowała podsumowanie ich dotychczasowej pracy i aktywności. Sprawdzno obecności na sesjach rady miasta, frekwencję w głosowaniach, liczbę złożonych interpelacji napisanych samodzielnie, liczbę zgłoszonych projektów uchwał i stanowisk, fakt składania wniosków do budżetu miasta (na rok 2020 i 2021), obecność na posiedzeniach komisji, dostępność danych kontaktowych na stronie urzędu i przynależność do więcej niż trzech komisji RM. 

- W każdej kategorii przyznaliśmy punkty, zgodnie z metodologią, którą stosujemy od dwóch kadencji - informuje Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. 

Zgodnie z zestawieniem najaktywniejszym radnym jest Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość). Opuścił on najmniej głosowań, złożył 15 projektów uchwał i 52 interpelacje, które dotyczyły np. remontu ul. Nałkowskich. W badaniu Fundacji uzyskał 31 punktów na 36 możliwych. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka). Ma bardzo wysoką frekwencję w głosowaniach i złożył 50 interpelacji, wśród których były np. dotyczące pomocy przedsiebiorcom w czasie pandemii. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się Bartosz Margul (klub prezydenta Żuka) i Stanisław Brzozowski (PiS). Obaj współpracują z radami dzielnic i są aktywni na sesjach Rady Miasta. Brzozowski złożył 171 interpelacji, przez co jest rekordzistą w tej kwestii. Zdecydowana większość jego interpelacji dotyczy oświetlenia ulicznego. Zaś Margul w interpelacjach m.in. apelował o zmianę oznakowania drogowego. 
 
Jeśli chodzi o przyznane punkty, za pierwszą czwórką znaleźli się kolejno: Zbigniew Jurkowski, Magdalena Kamińska (oboje z klubu Żuka), Zdzisław Drozd, Marcin Jakóbczyk (obaj z PiS), Adam Osiński, Jarosław Pakuła, Dariusz Sadowski, Stanisław Kieroński, Anna Ryfka (cała piątka z klubu prezydenta), Zbigniew Ławniczak, Eugeniusz Bielak (obaj PiS), Maja Zaborowska (klub Żuka), Małgorzata Suchanowska (PiS), Jadwiga Mach (klub prezydenta), Piotr Gawryszczak, Tomasz Pitucha i Radosław Skrzetuski (wszyscy z PiS), Leszek Daniewski, Monika Kwiatkowska (oboje z klubu Żuka), Robert Derewenda (PiS), Elżbieta Dados (klub prezydenta) i Piotr Breś (PiS).
 
Zdecydowana większość była na wszystkich sesjach. Cztery osoby opuściły po jednym posiedzeniu, a Leszek Daniewski - dwa.
 
- Od początku prowadzenie Badania Aktywności Radnych zauważamy pozytywne efekty. Dane kontaktowe do radnych w BIPie są już standardem. Poprawiła się frekwencja w głosowaniach na sesjach Rady Miasta. Większość radnych zdaje się zwracać uwagę, aby dobrze wypaść w naszym zestawieniu lub przynajmniej nie wypaść źle - podsumowuje prezes Jakubowski, dodając, że  w zestawieniu uwzględniono tylko tych radnych, którzy sprawują mandat od początku kadencji.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama