reklama
reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa powraca. Ale w innej formie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ekstremalna Droga Krzyżowa powraca. Ale w innej formie - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW tym roku odbędzie się Ekstremalna Drogra Krzyżowa. Jednak z przeciwieństwie do ubiegłych lat odbędzie się w innej formule - ze względu na pandemię.
reklama

W tym roku w innej formule

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się od kilku lat, w czasie Wielkiego Postu. W Lublinie zwykle uczestniczyło w niej po kilka tysięcy osób. 

- Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać - czytamy na stronie internetowej EDK.

W zeszłym roku wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Teraz odbędzie się, ale w innej formie i organizują je: Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem - głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę  oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubeski rejon EDK.

reklama

W tym roku ze względu na pandemię i nadal obowiązujące obostrzenia nie będzie jednego wspólnego terminu. Organizatorzy zachęcają, aby wybrać się indywidualnie w trasę w dowolny piątek Wielkiego Postu, który trwa od 17 lutego do 3 kwietnia i samodzielnie rozważać Misterium Męki Jezusa. Zachęcają też, żeby przed wyruszeniem w drogę uczestniczyć we mszy w dowolnym kościele. Jeżeli nie jest możliwe wyjście w piątek można wyruszyć na EDK również w dowolnym innym dniu przez cały okres Wilekiego Postu.

Trasy Ektremalnej Drogi Krzyżowej 2021

1. niebieska św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 31 km prowadzi z Lublina wkoło Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.

reklama

2. pomarańczowa bł. karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Straym Mieście. 

3. żółta św. Jana Pawła II o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

4. czerwona Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

5. fioletowa bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

6. czarna bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

reklama

7. brązowa bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 37 km. Zaczyna sie w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.

8. zielona Sługi Bożego Franciszka Blachnickeigo o dło ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama