Szczegóły 11. EDK
Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się po raz 11. Została zaplanowana na piątek (28 marca). Zacznie się po mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej, ktora odbędzie się o 19.00. Można zabrać ze sobą przygotowany przez siebie drewniany krzyż np. brzozowy.
W ramach zapisów należało składać deklaracje przejścia EDK, które umożliwiały organizatorom przygotowanie odpowiedniej liczby pakietów dla uczestników.
- Dla uczestników EDK zostaną przygotowane pakiety przygotowane w tym roku przez sztab głowny w Krakowie dla wszystkich uczestników EDK. W skład pakietu wchodzą rozważania Drogi Krzyżowej edycja EDK 2025, opaska odblaskowa i opaska slikonowa. Pakiety można będzie odbierać od poniedziału 24 marca do czwartku 27 marca od 10:00-19:00 w kawiarence przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie oraz w dniu 28 marca od godz. 18:00 przed Archikatedrą lubelską. Koszt pakietu wynosi 30 PLN. Zebrane środki przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem EDK w Polsce i w Lublinie - czytamy na stronie internetowej EDK.
Organizatorzy zachęcają też do finasowego wsparcia organizacji EDK. Wsparcia można dokonać poprzez przekazanie dowolnej kwoty. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem EDK.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Orszak Trzech Króli przeszedł przez miasto. Obejrzyjcie nasze zdjęcia [GALERIA]
Do wyboru jest kilka tras o różnych długościach. Przebiegaja ścieżkami, drogami gruntowymi albo traktami leśnymi. Stacje Drogi Krzyżowej będą rozmiszczone przy kościołach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
- Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się grupa świeckich osób wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie, którzy wspólnie stworzyli lubelski rejon EDK - czytamy na stronie internetowej EDK.
Proponowane trasy
1. niebieska św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 30 km prowadzi z Lublina wkoło Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.
2. pomarańczowa bł. Karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Straym Mieście.
3. żółta św. Jana Pawła II o dł. ok 43 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
4. czerwona bł. Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
5. fioletowa bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
6. czarna bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.
7. brązowa bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 40 km. Zaczyna sie w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.
8. zielona Sługi Bożego Franciszka Blachnickeigo o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.
9. żółto-niebieskie św. Jakuba Apostoła Starszsego o dł. ok 44 km. Zaczyna sie w Lublinie, prowadzi szlakiem św. Jakuba Apostoła do kościóła pw. św. Jakuba w Głusku. jest to druga trasa tzw. samotna, , nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.