Reklama

Reklama

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Lubelski ZUS przypomina zasady korzystania ze swiadczenia

Opublikowano: 28 lutego 2021 11:41
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zgodnie z decyzją Rady Ministrów wydłużono okres pobierana dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on rodzicom i opiekunom, którzy muszą zająć się dzieckiem w przypadku zamknietej szkoły, przedszkola czy żłobka w trakcie epidemii.

Reklama

Do 14 marca będzie można pobierać dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Zasady korzystania ze świadczenia są takie same jak dotychczas. Zasiłek można otrzymać, gdy szkoła, przedszkole, żłobek lub inna placówka oświatowa jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie z powodu COVID-19 i przez to nie zapewnia dziecku opieki.

- Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na dziecko do ukończenia 8 lat oraz na starsze dziecko, jeśli ma odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności. Świadczenie nie należy się, jeśli dziecko ma zapewnioną opiekę, np. przez drugiego z rodziców, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwie lubelskim.

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy, a rodzic, który ma własną działalność gospodarczą, musi złożyć je w ZUS. Wzór oświadczenia można pobrać ze strony internetowej ZUS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.