Reklama

Reklama

Dodatkowe "postojowe" dla branży hotelarskiej i turstycznej. Lubelski ZUS o zasadach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dodatkowe "postojowe" dla branży hotelarskiej i turstycznej. Lubelski ZUS o zasadach - Zdjęcie główne

Dodatkowe "postojowe" przyszługuje m.in. branży hotelarskiej | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Branża turystyczna i hotelarska mogą starać się o tzw. dodatkowe postojowe w wysokości 2080 zł lub 1300 zł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że przysługuje ono maksymalnie trzy razy.

Reklama

Z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych, branża turystyczna i hotelarska ma ograniczoną działalność. Przedsiębiorcy z tych branż mogą już otrzymać dodatkowe świadczenie postojowe w wysokości 2080 zł lub 1300 zł. Mogą ubiegać się o nie przedsiębiorcy, prowadzący działalność pod kodami PKD: 55.10.Z (hotele i podobne obiekty zakwaterowania), 79.12.Z (działalność organizatorów turystyki), 93.11.Z (działalność obiektów sportowych). Świadczenie przysługuje osobie, której przychód z tego rodzaju działalności w miesiącu przed złożeniem wniosku spadł o co najmniej 75% w porównaniu do sytuacji sprzed roku (np. listopad 2020 r. w porównaniu do listopada 2019 r.).

- Dodatkowe postojowe przysługuje maksymalnie trzy razy i pod warunkiem, że wcześniej przedsiębiorca co najmniej raz skorzystał z dotychczasowego postojowego. Świadczenie stanowi pomoc publiczną, dlatego ZUS może wystąpić o informacje na temat sytuacji ekonomicznej firmy oraz otrzymanej przez nią wcześniej pomocy publicznej w związku z Covid-19 - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w wojwództwie lubelskim. 

Wniosek należy wysłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Ma on symbol RSP-DD. Decyzję o przyznaniu wsparcia, ZUS zamieści na PUE albo wyśle informację pocztą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy