Reklama

Reklama

Bloki na górkach czechowskich? Sprawa wraca do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 12:24
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia - górki czechowskie

Bloki na górkach czechowskich? Sprawa wraca do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie - Zdjęcie główne

Bloki na górkach czechowskich? Sprawa wraca do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie | foto Wikipedia - górki czechowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie ponownie rozpatrzy sprawę górek czechowskich. Chodzi o to czy na tym terenie staną bloki mieszkalne czy nie. Sprawa ma swój początek w 2019 roku.

Reklama

W 2019 roku Rada Miasta Lublin przyjęła dokument dotyczący całego miasta „studium zagospodarowania Lublina”, który na górkach czechowskich dopuścił budowę bloków na 30 hektarach terenów (ok. 30 proc. ), a na ok. 70 ha budowę parku naturalistycznego. Przemysława Czarnek - ówczesny wojewoda lubelski zaskrażył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który w grudniu 2019 roku uchylił częściowo uchwałę. WSA stwierdził, że teren nie może być zabudowany, bo doprowadziłoby to do zniszczenia walorów przyrodniczych i zarzucił Urzędowi Miasta przekroczenie "władztwa planistycznego”. Ratusz już wtedy stwierdzał, że WSA błędnie oceniało sytuacji górek np., że wysoczyzny na górkach wchodzą w skład Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych i zespołu przyrodniczo-krajobrazowego

W marcu zeszłego roku miasto złożyło skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

W środę (17 lutego) Naczelny Sąd Administracyjny uchylił zaskarżony wyrok i skierował do ponownego rozpatrzenia Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Lublinie. Samo uzasadnienie wyroku będzie znane za 2-3 tygodnie. Potem zapadną dalsze decyzje od których może zależeć m.in. opracowanie projektu nowego planu zagospodarowania terenu i z uwzględnieniem zabudowy części górek.

 

Polecane artykuły:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy