Reklama

Reklama

Będzie pomoc dla lubelskich księgarń, antykwariatów i wydawnictw?

Opublikowano: 24 lutego 2021 15:31
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Będzie pomoc dla lubelskich księgarń, antykwariatów i wydawnictw? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uruchomienie kompleksowego programu wspierania lubelskich księgarń, antykwiariatów i wydawnictw książkowych, zaproponował władzom miasta, Marcin Nowak. Podkreślił, że z powodu pandemii, branża ta jest równie poszkodowana co np. gastronomiczna.

Reklama

Po wybuchu pandemii koronawirus wiele branż zetknęło się z kryzysem i problemami finansowymi. Wśród nich są księgarnie, antykwariaty i wydawnictwa książkowe, które mają teraz mniej klientów.

Dlatego Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta Żuka zaapelował o pomoc lubelskim księgarniom, antykwariatom i wydawnictwom książkowym. Prośbę w tej sprawie skierowali do niego w ostatnim czasie przedstawiciele branży księgarskiej. 

W ich imieniu, zadał w interpelacji kilka pytań.: czy w ostatnich 12 miesiącach Urząd Miasta Lublin podjął jakieś działania pomocowe w zakresie wsparcia branży księgarskiej, a jeśli tak, proszę o ich wyszczególnienie, czy prowadzone są działania promocyjno-reklamowe na należących do Miasta nośnikach informacyjnych lub w przestrzeni internetowej, pomagające przedstawicielom księgarń wydawnictw i antykwariatów oraz czy dokonywane są zakupy w lubelskich księgarniach 1 wydawnictwach, zwłaszcza pozycji o tematyce promującej Miasto i region?

- Chciałbym podkreślić w tym miejscu, że wzorem innych miast: Gdańska, Sopotu czy Krakowa, warto uruchomić kompleksowy program wspierania niezależnych księgarń, antykwariatów i wydawnictw, które, podobnie jak branża gastronomiczna, czy turystyczna, szczególnie mocno dotknięte zostały skutkami pandemii i towarzyszących jej obostrzeń - napisał Marcin Nowak. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.