Reklama

Reklama

Będą nowe miejsca parkingowe na lubelskiej Kalinowszczyźnie

Opublikowano: 3 stycznia 2021 11:21
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Będą nowe miejsca parkingowe na lubelskiej Kalinowszczyźnie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na Kalinowszczyźnie powstaną nowe miejsca parkingowe w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszt projektu, na który oddano ponad 350 głosów, to 160 tys. zł.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

W ramach Budżetu mieszkańcy zdecydowali, że w dzielnicy Kalinowszczyzna zostanie zrealizowany projekt "Nasza Kalinowszczyzna". Przewiduje on wykonanie 35 miejsc postojowych przy ul. Krzemienieckiej, a inicjatorem są członkowie Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna. Ulica jest ogólnodostępna dla kierowców z całego Lublina i jest też ważnym elementem komunikacyjnym o dużym natężeniu ruchu. Łączy ulicę Kalinowszczyzna (od strony dzielnicy Tatary) z ulicą Walecznych (od strony dzielnicy Ponikwoda) i korzystają z niej kierowcy samochodów oraz rowerzyści.

- Nowo wybudowane miejsca postojowe będą dostępne nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Kalinowszczyzna,  ale także dla właścicieli pojazdów z innych dzielnic, szczególnie dojeżdżających do Szkoły Podstawowej nr 23, Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych, Przedszkola nr 13, Żłobka nr 2 oraz odwiedzających wąwóz na Kalinie - czytamy w opisie projektu. 

Łączny koszt inwestycji to 160 tys. zł. Na projekt oddano 357 głosów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.