Reklama

Reklama

Bank sfinansuje nagrody dla studentów Politechniki Lubelskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Bank sfinansuje nagrody dla studentów Politechniki Lubelskiej - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zostanie uruchomiony specjalny program Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego, z którego skorzystają studenci Politechniki Lubelskiej.

Reklama

W rektoracie Politechniki Lubelskiej odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a Fundacją Santander Bank Polska S.A. W imieniu Uczelni dokument podpisał rektor prof. Zbigniew Pater, a Fundację reprezentował Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.

W związku z tym Santander Universidades przekaże lubelskiej uczelni 50 tys. zł. Trafią one do studentów o wysokich wynikach w nauce, którzy jednocześnie angażują się na rzecz uczelni.

- Od 11 lat wspieramy środowiska akademickie m.in. w rozwoju kluczowych kompetencji, których my jako pracodawcy będziemy oczekiwali w związku z dynamiczną transformacją cyfrową czy zrównoważoną gospodarką. Dzisiaj powstaje wiele nowych gałęzi przemysłu. Badania pokazują, że w ciągu najbliższych 4 lat zniknie około 82 milionów miejsc pracy, natomiast w te puste miejsca powstaną nowe, gdzie będą potrzebne zupełnie inne kompetencje - podkreśla dyrektor Santander Universidades Wojciech Leśniewski. - Kluczowe będą kompetencje społeczne takie, jak empatia, umiejętność rozmowy z klientem, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, współpraca czy negocjacje - wymienia dyrektor.

Zadowolenia ze współpracy z Santander Universidades nie kryje rektor, prof. Zbigniew Pater. - Bardzo cieszy mnie ta inicjatywa. Przystępujemy do współpracy w zakresie rozwoju nowych kompetencji oraz wspierania kultury przedsiębiorczości. Nasi studenci będą mieli szansę podnieść zawodowe kwalifikacje. Dzięki temu łatwiej im będzie odnaleźć się na rynku pracy.

Z przekazanych przez Santander środków, Politechnika Lubelska przyzna 25 nagród w kwocie 2 tys. zł: 5 nagród trafi do studentów I roku, którzy rozpoczną studia w roku akademickim 2023/2024 oraz 20 nagród do pozostałych studentów Politechniki Lubelskiej.

- Nagroda Santander to wyróżnienie i wsparcie dla naszych zdolnych studentów, którzy są zaangażowani w  działalność naukową i społeczną. Otrzymane środki będą mogli przeznaczyć na rozwijanie swoich uzdolnień i zainteresowań oraz praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy - informuje prorektor ds. studenckich, prof. Paweł Droździel.

Aplikować można do 26 października. I etap rekrutacji zakończy się 1 listopada. Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną w grudniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy