Reklama

Reklama

Akcja krwiodawstwa na Politechnice Lubelskiej. Potrzebna każda kropla

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Akcja krwiodawstwa na Politechnice Lubelskiej. Potrzebna każda kropla - Zdjęcie główne

Akcja krwiodawstwa na Politechnice Lubelskie | foto Politechnika Lubelska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej będą oddawać krew. - To bardzo ważna akcja, bo dziś bardzo potrzebna jest każda kropla krwi. Wszystkie zdrowe, pełnoletnie osoby mogą stać się dawcami - podkreślają organizatorzy, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Politechnice Lubelskiej.

Reklama

- Uważam, że oddawanie krwi jest w pewnym sensie naszym obowiązkiem. Dlatego cieszę się z tak dużego zainteresowania naszymi akcjami wśród społeczności uczelni. Podczas 12 edycji zebraliśmy łącznie 481,9 l krwi. Na ile uratowanych żyć się to przekłada, nie sposób policzyć. Bardzo dziękuj wszystkim dawcom, jednocześnie zachęcam do udziału w zbiórce nowe osoby. Banki krwi mają ogromne potrzeby - mówi dr inż. Jakub Szabelski, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Politechnice Lubelskiej.

W zbiórce bierze udział m.in. prof. Tomasz Kołtunowicz, który jest nauczycielem akademickim na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

- Pierwszy raz uczestniczyłem w zbiórce krwi w 2016 r. Namówił mnie do tego kolega z uczelni. I tak zostało… W sumie oddałem ponad 10 litrów. Dla mnie jest to oczywisty sposób na pomoc drugiemu człowiekowi - przyznaje prof. Kołtunowicz.

Do punktu zbiórki należy przyjść wypoczętym, po lekkim posiłku i dobrze nawodnionym, z dokumentem tożsamości. Procedura kwalifikacyjna polega na pobraniu próbki krwi do badań, wypełnieniu ankiety i wywiadzie lekarskim. Od jednej osoby pobierane jest 450 ml krwi, co trwa 5-10 minut.

Akcja odbędzie się 19 kwietnia w godz. 8.30-14.00 w sali 414 Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii PL (tzw. Rdzewiak). Akcję poboru krwi przeprowadzą pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy