Reklama

Zwycięzcy Nagrody Miasta Lublin za rok 2017 [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Zwycięzcy Nagrody Miasta Lublin za rok 2017 [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątkowy wieczór w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zostały przyznane Nagrody Miasta Lublin za rok 2017 w czterech kategoriach.


Działalność osób wyróżnionych wiąże się z Lublinem oraz promuje miasto w kraju lub za granicą. Laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę finansową.
Nagrody wyręczyli prezydent miasta Lublin, Krzysztof Żuk oraz przewodniczący komisji nagród - prof. Leszek Mądzik. 

Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin za 2017 rok otrzymali Łukasz Witt-Michałowski i Marcin Wroński, za widowisko teatralne „Pogrom w przyszły wtorek” na podstawie książki Wrońskiego o tym samym tytule. Wydarzenie prezentowane było w ubiegłym roku na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z okazji obchodów 700-lecia Miasta.

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w roku 2017 kierowana jest do animatorów i menadżerów kultury. W tym roku została przyznana Fundcji Sztukmistrze za podejmowanie działań służących rozwojowi kultury i nowego cyrku. 

Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności trafiła do Waldemara Michalskiego, nominowanego za 60 lat pracy i działalności twórczej, poetę, krytyka literackiego i redaktora związanego z lubelskim Kwartalnikiem "Akcent".

Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2017 roku przyznawana jest za wspieranie (finansowe lub pozafinansowe) przedsięwzięć artystycznych, twórczych i innych z zakresu działalności artystycznej. Jej laureatem został Budimex S.A..

Na Gali Kultury wręczono też inne nagrody. Medal prezydenta trafił do poetki Magdaleny Jankowskiej. Medale 700-lecia otrzymali m.in: Bohdan Zadura, Mieczysława Jureckiego, Jarosława Wacha czy reżysera Pawła Passiniego.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE