Reklama

Zorganizowali Mikołajki podopiecznym placówek opiekuńczych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Batrek Wołoszko

Zorganizowali Mikołajki podopiecznym placówek opiekuńczych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci z trzech placówek wsparcia dziennego w Białej Podlaskiej i wychowankowie Domu Dziecka w Komarnie wspólnie bawiły się na Festynie Mikołajkowym zorganizowanym przez uczniów ZSZ nr 2.

Na dziesiątym już festynie pojawiło się 90 dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez stowarzyszenia Promień, Amikus i Perspektywa oraz wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Komarnie.

- Nasi uczniowie przy wsparciu nauczycieli od wielu lat co roku organizują w okresie przedświątecznym takie spotkanie. Wiem że dzieci nas odwiedzające co roku dopytują o tę imprezę i nie mogą się doczekać. Dla naszej młodzieży to taki trening empatii, odpowiedzialności za drugiego człowieka i umiejętności dzielenia się dobrem z innymi – mówi Małgorzata Twarowska - Przygoda, wicedyrektor w ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej.

Młodzież z zespołu szkół nie tylko przygotowała dzieciom przedstawienie, którym je powitano. Były kanapki, słodycze, samodzielnie ugotowany kompot. – Dzieci wezmą też udział w warsztatach rękodzielniczych i zajęciach technicznych np. ze sterowania samochodami. Myślę, że atrakcji nie zabraknie – dodaje wicedyrektor.

W festynie uczestniczył też dyrektor ZSZ Daniel Sikona i to on powitał małych gości i ich opiekunów, jednocześnie dziękując swoim uczniom i nauczycielom za zorganizowanie imprezy.

Festyn otworzył i aktywnie w nim zresztą uczestniczył Michał Litwiniuk, wiceprezydent Białej.

Przedsięwzięcie wsparły bialskie firmy i darczyńcy prywatni. – Jesteśmy naszym sponsorom bardzo wdzięczni, bo bez tej pomocy nie moglibyśmy zorganizować festynu w takim wydaniu – przyznaje Małgorzata Twarowska-Przygoda.

Sponsorami mikołajkowej zabawy byli: SM Mlekovita/o. Biała Podlaska, PPHU \"Tur\", hurtownia artykułów szkolnych \"Select\", PZU/ O. Biała Podlaska, Dariusz Furmaniuk - firma ADF Doradcy, Anna i Dariusz Antkowiak - gospodarstwo argoturystyczne \"Przy Wąwozie\".


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE