Reklama

Zmiany w ruchu pieszym i samochodowym przy Placu Litewskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Zmiany w ruchu pieszym i samochodowym przy Placu Litewskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedzią generalnego wykonawcy Rewitalizacji Placu Litewskiego (Budimex S.A.) od czwartku (18 sierpnia) wprowadzone zostaną dalsze zmiany w organizacji ruchu pieszego i samochodowego w obszarze ulic Krakowskie Przedmieście i Kapucyńska na odcinku od placu \"przed Pedetem\" do ulicy Kołłątaja w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi. Wprowadzenie korekt w tymczasowej organizacji ruchu spowodowane jest trwającymi pracami archeologicznymi na terenie inwestycji.

Planowane zmiany potrwają przez najbliższe trzy miesiące (do ok 18 listopada) i będą polegały na całkowitym zamknięciu ciągłego ruchu pieszego wzdłuż poczty i kościoła pw. Św. Piotra i Pawła, czyli od deptaka do skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście / 3 Maja / Kołłątaja. Przejście od deptaka w ulicy Krakowskie Przedmieście do skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Kołłątaja / 3 Maja możliwe będzie ulicami: Kapucyńska, Narutowicza, Peowiaków, Kołłątaja. Udostępnienie przejścia po nowej nawierzchni placu z początkiem września nie będzie możliwe z uwagi na trwające prace archeologiczne na terenie tej części inwestycji. 

Dostęp i ruch pieszy do poszczególnych posesji zorganizowany zostanie na poniższych zasadach:

1.     przejście do kościoła pw. Św. Piotra i Pawła przy ul. Krakowskie Przedmieście 42 - od placu \"przed Pedetem\" (przejście nr 3)

2.     przejście do sklepu Benedetto przy ul. Krakowskie Przedmieście 44 - od Placu Czechowicza (przejście nr 2)

3.     przejście do Poczty Polskiej ul. Krakowskie Przedmieście 46-50 zorganizowane zostanie na zasadach: zamknięte wejście główne poczty, czynne dwa wejścia boczne z dojściem od Placu Czechowicza i od strony ul. Kołłątaja (przejście nr 2)

4.     przejście do McDonald`s - chodnikiem od skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście / Kołłątaja / 3 Maja (przejście nr 1)

5.     przejście o Hotelu Europa - po dotychczasowym chodniku wzdłuż fasad budynków przy ulicy Krakowskie Przedmieście 27-29 (przejście nr 4)

6.     przejście od deptaka Krakowskiego Przedmieścia do ul. Kapucyńskiej chodnikiem wzdłuż budynków Krakowskie Przedmieście 38 i Kapucyńska 2 (chodnik wzdłuż fasad od punktu 4 do punktu 3)


Ponadto w terminie od 18 sierpnia do 18 listopada zamknięta zostanie ulica Kapucyńska na odcinku od ulicy Krakowskie Przedmieście do narożnika budynku \"Pedetu\" - związane jest to z wykonaniem robót instalacyjnych i ułożeniem nowych nawierzchni w obszarze samej ulicy.

W przewidywanym okresie (do 18 listopada) dojścia do posesji będą korygowane i udostępniane wraz z postępem robót budowlanych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE