Reklama

Zmiana czasu – autobusy pojadą inaczej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Zmiana czasu – autobusy pojadą inaczej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy zmieniamy czas z zimowego na letni. W związku z tym nieco inaczej będzie kursować w Lublinie komunikacja nocna.

Dziś w nocy zmieniamy czas z zimowego na letni. Wskazówki zegarków przesuwamy z godziny 2.00 na 3.00. Pośpimy o godzinę krócej, ale będziemy mieć dłuższy dzień.

Być może w tym roku po raz ostatni przestawimy zegarki. W sejmie znajduje się projekt ustawy likwidujący zmianę czasu. Trwają dyskusje na temat wad i zalet tego rozwiązania. O szczegółach pisaliśmy w artykule W niedziele 25 marca zmienimy czas na letni. 

W związku ze zmianą czasu nieco inaczej będzie kursować w Lublinie komunikacja nocna. Chodzi o linie N1, N2 oraz N3. Pojazdy z przystanków na ul. Żeglarskiej, Paderewskiego, Gęsiej oraz spod Skansenu i z Abramowic zamiast o godzinie 2 odjadą po godzinie 3. Kursy z godziny 4 będą wykonane normalnie. Dotyczy to również odjazdu linii N2 o 1:47 z przystanku Świdnik Helikopter.

Czas zimowy i letni stosuje prawie 70 krajów świata. W Europie ze zmiany czasu zrezygnowała Islandia, Białoruś i Rosja. W Polsce została ona wprowadzona w czasie okupacji hitlerowskiej, później obowiązywała z przerwami od lat 40. do 60. Obecnie zmianę czasu stosujemy nieprzerwanie od 1977 roku.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE