Reklama

Zmarły 66-latek, u którego wykryto koronawirusa, był z powiatu janowskiego

Opublikowano:
Autor:

Zmarły 66-latek, u którego wykryto koronawirusa, był z powiatu janowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę wieczorem poinformowano o zgonie mężczyzny hospitalizowanego w szpitalu w Lublinie, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Wiadomo już, gdzie mieszkał 66-latek.

Podczas pilnej, wieczornej konferencji prasowej, Lech Sprawka, wojewoda lubelski przekazał kilka informacji na temat mężczyzny, który zmarł w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie.

- Pacjent trafił do szpitala w Lublinie w nocy z 11 na 12 marca - zaznaczył Lech Sprawka.

Był to 66-letni mieszkaniec powiatu janowskiego.

- Miał potwierdzone inne choroby współistniejące przewlekłe. Przyczyną jego zgonu nie była ostra niewydolność oddechowa, tak jak to było w poprzednich przypadkach śmierci osób zarażonych koronawirusem z Polski. Tu mechanizm zgonu był inny - podkreślił Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie. - Inne choroby były przyczyną śmierci, ale ten wirus jest szczególnie niebezpieczny dla takich osób - dodał specjalista.

- Starosta powiatu janowskiego i wójt gminy Dzwola otoczyli opieką osoby bliskie zmarłego, opieką psychologiczną. Dziękuję im za to. Wiem, jak personel medyczny jest zaangażowany w opiekę i proces leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. Też im za to dziękuję przy tej okazji - powiedział podczas konferencji Lech Sprawka, który jednocześnie nie chciał odpowiedzieć na pytanie dziennikarzy o stan innych pacjentów lubelskiego szpitala, którzy w ostatnim czasie trafili tam i u których zdiagnozowano COVID-19.

Mężczyzna zmarły w sobotę w Lublinie to trzecia osoba zmarła w naszym kraju, u której wykryto koronawirusa. W czwartek zmarła 57-latka hospitalizowana w szpitalu w Poznaniu, w piątek zmarł 73-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu we Wrocławiu.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego jest 15 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, z czego jedna osoba zmarła.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE