Reklama

Zegar długu publicznego w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Zegar długu publicznego w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ma swój zegar Brama Krakowska. Nie wykluczone, że zegar pojawi się i na ratuszu. Będzie to jednak zegar nieco inny. bo długu Lublina.


Ma swój zegar Brama Krakowska. Nie wykluczone, że zegar pojawi się i na ratuszu. Będzie to jednak zegar nieco inny. bo długu Lublina.

To pomysł Fundacji Wolności - zgłoszony do tegorocznej, piątej już edycji budżetu obywatelskiego.

-Nie chodzi nam o straszenie, o krytykowanie dla samego krytykowania – tłumaczy Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji. -Chcemy wywołać dyskusję publiczną, na temat właśnie zadłużenia miasta. Chcemy edukować mieszkańców w zakresie kondycji finansowej samorządu – podkreśla nasz rozmówca.

Projekt „Zmniejszenie zadłużenia miasta” jest jednym z ponad 200 zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do wydania jest 15 mln złotych. Oczywiście zgłoszenie projektu, nie oznacza jego realizacji. Wszystkie zostaną poddane ocenie mieszkańców.

Tablica zegara, która zawiśnie na ratuszu, będzie informować o aktualnym zadłużeniu miasta w tym w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W tej chwili nasz dług wynosi 1 mld 350 tys. złotych, podaje BIP.

Projekt fundacji, zakłada nie tylko „powieszenie” zegara na ratuszu, ale też działania edukacyjne.
-Proponujemy spłatę zadłużenia miasta w kwocie 290 tys złotych, chodzi o zadłużenie najbardziej obciążające publiczną kasę. Konkretny kredyt czy pożyczkę wskaże oczywiście skarbnik miasta, bo to on ma najlepsze rozeznanie w temacie” – podkreśla Jakubowski.

Zegar długu Lublina tyka od pewnego czasu na stronie internetowej www.dluglublina.pl.

 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE