Reklama

Zatrzymali 11 praw jazdy

Opublikowano: śr, 19 cze 2019 11:04
Autor: | Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Zatrzymali 11 praw jazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas policyjnej akcji prędkość, lubelscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 11 praw jazdy. Zatrzymali też 5 nietrzeźwych kierujących. Za jednym z nich policjanci ruszyli w pościg. Kierujący alfą romeo 44-latek po pościgu obwodnicą Lublina został zatrzymany w Ciecierzynie. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu. Poniżej nagranie z pościgu.

Do pościgu doszło wczoraj przed godziną 13.00. na ul. Solidarności w kierunku Warszawy. Policjanci po zakończeniu kontroli drogowa kierującego mercedesem zwrócili uwagę na wyprzedzającą ich alfę romeo. Kierujący nie trzymał toru jazdy i zjeżdżał na sąsiedni pas ruchu. Kierujący nie reagował na podawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po pościgu obwodnicą Lublina kierujący został zatrzymany w Ciecierzynie. Gdy kierujący policyjnym wideorejestratorem zajechał mu drogę, drugi z funkcjonariuszy siłą wyciągnął kierującego alfą z samochodu i zakuł w kajdanki. Kierującym okazał się  44-letni mieszkaniec gminy Bełżyce, który maił w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.
Wpadło jeszcze 4 innych kierujących w stanie nietrzeźwości  lub pod wpływem środka odurzającego. Przy ul. Tymiankowej policjanci zauważyli pojazd marki Renault master. Na ul. Jana Pawła II podczas próby zatrzymania, kierujący skręcił w ul. Perłową i dalej kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany po kilku minutach przez inny patrol. Badanie alkomatem wykazało, ze był trzeźwy, ale ponieważ jego zachowanie a wcześniej styl jazdy wskazywał, że jest odurzony został przebadany testerem za obecność innych środkowe odurzających. Badanie wykazało obecność THC w jego organizmie.
Podczas działań policjanci zatrzymali także 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Na ul. Lubelskiego Lipca 80 kierujący renault 35-latek jechał o ponad 70 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość. Dwóch innych z prędkością prawie 130 km/h zostało zatrzymanych na al. Solidarności.    Przy tej okazji przypominamy, że od maja zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE