Reklama

Zaśpiewaj w festiwalu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: M-GOK w Mordach

Zaśpiewaj w festiwalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w IX Festiwalu Piosenki Europejskiej. Jest on adresowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym i po raz pierwszy ma charakter otwarty.

- Po raz pierwszy także występy będą rozpatrywane aż w 3 kategoriach: soliści, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u.

Uczestnicy mają za zadanie wykonać dwa utwory: pierwszy utwór w języku polskim, drugi – w języku obcym europejskim. Konkurs do ubiegłego roku odbywał się on pod nazwą Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej. Ze względu na bardzo duże nim zainteresowanie w latach ubiegłych, od tego roku będzie on odbywał się już jako festiwal.

Festiwal jest w szczególności adresowany do młodzieży z powiatów: siedleckiego, łosickiego, siemiatyckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, mińskiego, garwolińskiego, łukowskiego, radzyńskiego i ryckiego. Ze względu na jego otwarty charakter, mogą zgłaszać się także osoby z innych regionów Polski. Jego celami głównymi są: aktywizacja muzyczna młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi, promocja twórczości uczniów szkół gimnazjalnych oraz zwiększenie poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 maja br. Przesłuchania konkursowe odbędą się 20 maja w Sali Teatralnej M-GOK-u przy ulicy Parkowej 9. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe.

Regulamin i szczegóły przeglądu dostępne są na www.mgokmordy.naszgok.pl oraz pod numerem telefonu 25 641-54-42.

Festiwal patronatem medialnym objął portal Lublin24pl.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE