Reklama

Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie szuka kontrolerów biletów do pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie szuka kontrolerów biletów do pracy - Zdjęcie główne

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie szuka kontrolerów biletów do pracy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Transportu Miejskiego szuka kontolerów biletów w komunikacji miejskiej. ZTM proponuje umowę o pracę i minimalne wynagrodzenie krajowe. Kandydaci muszą znać m.in. topografię miasta i odznaczać się dobrym stanem zdrowia.

Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie szuka pracowników na stanowisko "kontroler biletów/rewizor". Obecnie w ZTM w Lublinie pracuje ok. 30 kontrolerów. Są oni zatrudniani na podstawie umowy o pracę. Początkujący kontroler otrzymuje wynagrodzenie na poziomie minimalnego wynagrodzenia krajowego i dodatek za wieloletnią pracę w zależności od stażu pracy. 

 

- Są to stanowiska nieurzędnicze, pomocnicze, wobec powyższego nie stosujemy ścisłej procedury naboru. Mimo to, wzorujemy się na takiej procedurze - wyjaśnia Monika Białach z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. 

 

Kandydaci są wyłaniani na podstawie dokumentów, które składają w trakcie rekrutacji. Na rozmowie kwalifikacyjnej oceniane jest przygotowanie merytoryczne, to czy przygotowali się z wymaganych aktów prawnych. Często są pytani o zachowanie w konkretnej sytuacji, odgrywane są scenki sytuacyjne.

 

Wśród niezbędnych wymagań są m.in. pełnoletność, wykształcenie średnie, polskie obywatelstwo, brak prawomocnego wyroku sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie, znajomość topografii i układu sieci komunikacyjnej Lublina, znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz ZTM w Lublinie. Wobec kandydatów są też dodatkowe wymagania np.: dobry stan zdrowia i sprawność fizyczna, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, komunikatywność, znajomość języków obcych – potwierdzona certyfikatem poświadczającym znajomość języka. 

 

Do obowiązków należą: kontrola biletów i dokumentów poświadczających uprawnienia do ulgowych albo bezpłatnych przejazdów, wypełnianie i wystawianie dokumentów związanych z prowadzeniem kontroli biletów, pobieranie opłaty lub wystawianie wezwań do zapłaty w przypadku gdy pasażer spowodował zatrzymanie lub zmianę trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny. Kontrolerzy muszą też informować pasażerów o obowiązującej taryfie biletowej, uprawnieniach do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów, zmianach w obsłudze komunikacji np. objazdy, wydarzenia. To nie wszystkie obowiązki. Jest jeszcze wykonywanie innych czynności np. badanie napełnienia pojazdów oraz punktualności kursowania, udział w przeprowadzaniu ankiet wśród pasażerów, raportowanie o stwierdzonych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu urządzeń systemu informacji pasażerskiej, kasowników, biletomatów, stanu technicznego pojazdów oraz infrastruktury przystankowej. 

 

Informacji udziela Sławomir Smarzewski - Kierownik Działu Kontroli Biletów. Nr telefonu 81 466 29 00 wew.135 (w godz. 9.00-14.00).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE