Reklama

Zapraszamy na Koncert Lutoslawski Youth Orchestra 2015 w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lutoslawski Youth Orchestra 2015

Zapraszamy na Koncert Lutoslawski Youth Orchestra 2015 w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego, we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powołany został nowy zespół - Lutoslawski Youth Orchestra. To pierwsza i jedyna taka orkiestra w Polsce.

Jeunesses Musicales co roku podróżuje po kraju szukając najzdolniejszych młodych muzyków, których łączy ta sama pasja. We współpracy ze słynną Philharmonia Orchestra oraz Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego tworzymy orkiestrę symfoniczną, gdzie uczniowie ze szkół muzycznych II stopnia mogą zdobywać nie tylko profesjonalne umiejętności, ale również uczyć się tego, co w życiu najważniejsze: odpowiedzialności, zaufania, kreatywności i pracy w grupie.

W dniach 3-15 sierpnia odbyła się Letnia Akademia Umiejętności, czyli obóz muzyczny LYO Camp 2015. Podczas jego trwania młodzi muzycy wzięli udział w szeregu zajęć muzycznych i nie tylko. Jak co roku dni wypełnione były próbami tutti, pracą w sekcjach, zajęciami z improwizacji i kompozycji, oraz innymi aktywnościami.

Podczas obozu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego uczestnicy pracowali nad programem, który wykonają podczas trasy koncertowej LYO 2015.

Dyrygent:
Adrian Varela

Solista:
Jakub Jakowicz

Program Koncert:
• A. Dvorak – Symfonia nr 9, 
• F. Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll 
• Utwór skomponowany podczas LYO 2015

Serdecznie zapraszamy!!!

wstęp wolny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE