Zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

foto Miasto Lublin

wiadomosci Zakończył się nabór wniosków do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory mieszkańcy drogą elektroniczną zgłosili 150 projektów. Na realizację obywatelskich inicjatyw miasto zagwarantowało 12 mln zł.

oprac. RW

Opublikowano: 7 lipca 2020 12:20 | Aktualizacja: 7 lipca 2020 12:20

  Cieszę się bardzo, że mimo trudnego czasu związanego z trwającą epidemią, mieszkańcy tak licznie podzielili się swoimi pomysłami. To dzięki aktywności i determinacji Lublinian poprawiamy jakość życia w naszym mieście. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim pomysłodawcom, którzy zdecydowali się złożyć projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającegomówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Pełną liczbę projektów, w tym także tych złożonych drogą tradycyjną, poznamy pod koniec tygodnia. Z kolei pod koniec sierpnia dowiemy się, które projekty zostaną poddane pod głosowanie. Ich autorzy będą mieli 7 dni od opublikowania oceny na złożenie od niej formalnego odwołania.

 

Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Swój głos będzie można oddać na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Głosować będą mogły wyłącznie osoby zameldowane lub dopisane do spisu wyborców. Ze względu na zmiany w regulaminie BO, w tym roku osoby spoza tych list, które będą chciały głosować przez internet, będą musiały ponownie złożyć oświadczenie o dopisaniu się do listy.

 

Nabór projektów rozpoczął się 8 czerwca. Tak jak w roku ubiegłym mieszkańcy mogli zgłaszać swoje projekty w dwóch kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. Zmiany w tegorocznej edycji to podniesienie kwot poszczególnych projektów oraz zaakcentowanie znaczenia ich dostępności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.