Reklama

Zacieśnienie współpracy Portu Lotniczego Lublin i PFRON

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Agata Flisiak

Zacieśnienie współpracy Portu Lotniczego Lublin i PFRON - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 21 lutego br. podpisano porozumienie między Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Portem Lotniczym Lublin. Dotyczyło będzie ono realizacji zadań mających na celu zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych, wspieranie projektów i programów w zakresie integracji społecznej oraz zawodowej.

- Chcemy, aby Port Lotniczy Lublin był dostępny dla każdego, a podróż odbywała się w komfortowych warunkach bez utrudnień. Obecnie dysponujemy wózkami do przejazdu przez bramkę kontroli dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, a także specjalnym pojazdem, który umożliwia transport na pokład samolotu. Podpisane porozumienie ma pomóc wdrożyć kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.


Przewidziane są działania na rzecz kształtowania pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych m.in. szkolenie pracowników lotniska, w tym nauka migowego. W ramach porozumienie Port Lotniczy Lublin udostępnia również swoją przestrzeń  do realizacji działań promocyjnych na rzecz osób niepełnosprawnych. Od 21 do 25 lutego, w ogólnodostępnej części terminala, pasażerowie mogą oglądać wystawę prac wyłonionych w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.


Porozumienie o współpracy PFRON z lubelskim portem lotniczym to kolejny krok w stronę lepszej komunikacji i większej dostępności obiektów przestrzeni publicznej dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa oraz odwiedzających region podróżnych z niepełnosprawnościami. Prezentowana w holu wystawa sztuki niepełnosprawnych artystów jest dobrym przykładem współpracy, którą od dziś będziemy realizować na wielu płaszczyznach – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.


   


 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE