Reklama

Za szybko przez Lublin. W weekend prawie 20 kierowców straciło prawko

Opublikowano:
Autor:

Za szybko przez Lublin. W weekend prawie 20 kierowców straciło prawko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci podczas weekendowych działań szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz przekroczeń obowiązujących przepisów. Łącznie od piątku do niedzieli skontrolowali ponad 700 uczestników ruchu drogowego i ujawnili 680 wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h oraz 12 kierowców pod wpływem alkoholu. W piątek kontrole prowadzono w  ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. W działaniach aktywnie uczestniczyli policjanci z grupy „Speed”.

 

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE