Reklama

Za handel narkotykami na terenie Lublina odpowiedzą przed sądem

Opublikowano: pon, 6 mar 2017 15:45
Autor: | Zdjęcie: portalowe

Za handel narkotykami na terenie Lublina odpowiedzą przed sądem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 20 osób, które handlowały w Lublinie narkotykami.

Ze zgromadzonych przez prokuraturę dowodów wynika, że grupa przestępcza działać miała od listopada 2009 r.  - Zajmowała się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających w postaci amfetaminy i ziela konopi indyjskich. Łączna ilość amfetaminy, jaka była przedmiotem działalności tej grupy to ponad 13 kg. narkotyku – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy PO w Lublinie. - Kierownik i założyciel grupy – Mariusz K.(l. 39) oraz jej członkowie – Piotr R.(l. 34) , Katarzyna K. (l. 36). Michał P.(l. 38)  nabywali środki odurzające na terenie Warszawy, a następnie zbywali je kolejnym osobom na terenie Lublina.

Mariusz K. wraz z innym członkiem grupy miał handlować narkotykami również na terenie Aresztu Śledczego w Lublinie, gdzie był osadzony. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu składając obszerne wyjaśnienia. Piotr R. i Katarzyna K. przyznali się i również składali obszerne wyjaśnienia. Pozostali podejrzani nie przyznali się i odmówili składania wyjaśnień – dodaje rzecznik prokuratury.

Akt oskarżenia objął również 15 osób, którym zarzuca się szereg innych przestępstw głównie w postaci rozbojów, kradzieży z włamaniem. - Trzy spośród oskarżonych osób złożyły wnioski o wydanie wobec nich wyroków bez przeprowadzenia rozprawy – informuje Agnieszka Kępka.

Podejrzanym grożą kary do 15 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE