Reklama

XVI Ogólnopolskie Spotkania Kowali

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: powiat.lublin

XVI Ogólnopolskie Spotkania Kowali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich dniach w Wojciechowie rozbrzmiewały młota i kowadła, a to wszystko za sprawą odbywających się XVI Ogólnopolskich Spotkań Kowali. Uroczystości rozpoczęły się już w piątek od wysłuchania sympozjum i wykładu na temat kowalstwa artystycznego.

 Pokazy kucia noży, konkurs kowalstwa artystycznego, targi wyrobów kowalskich to tylko niektóre z atrakcji, jakie można było podziwiać w trakcie trwania imprezy. Przepiękna, malownicza wieś położona w Powiecie Lubelskim przyciągnęła kilkudziesięciu mistrzów kowalstwa z całej Polski oraz liczne tłumy widzów chcących zobaczyć efekty ich pracy oraz poznać tajniki zawodu.  


 Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne pokazy podkuwania koni i wykonywania ozdób z żelaza. Nie zabrakło również licznych konkursów, w których swoje umiejętności prezentowali główni bohaterzy spotkania – kowale.  Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawiciela Starostwa Powiatowego w osobie Pana Wicestarosty Roberta Wójcika, który  wręczał nagrody uczestnikom. 

 

  Oprócz pokazów tradycyjnego kowalstwa, licznie przybyli widzowie zobaczyli, jak wygląda  kucie białej broni, czy kucie noży z wykorzystaniem tradycyjnej kuźni polowej. Każdy przybyłych gości mógł nabyć wyroby kowalskie na zorganizowanym kiermaszu sztuki ludowej. Całość pokazów i spotkań dopełniły występy artystyczne zespołów ludowych, koncert orkiestry dętej oraz zespołów disco polo.

 

  Trzydniowy cykl spotkań był uzupełnieniem XXII Ogólnopolskich Warsztatów  Kowalskich organizowanych w lubelskim zagłębiu kowalstwa- Wojciechowie. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE