Reklama

Wyprali prawie pół miliona euro. Zostali zatrzymani.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Wyprali prawie pół miliona euro. Zostali zatrzymani. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KWP w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 35 lat. Obaj podejrzani są o pranie pieniędzy. VI Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Lublinie w ramach prowadzonego śledztwa przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące zorganizowania w ciągu ostatnich czterech miesięcy przepływu prawie 450 tys. EURO pochodzących z oszustw.

W minioną środę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową z KMP oraz policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej weszli pod ustalone wcześniej adresy. Mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 32 i 35 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali do śledztwa nadzorowanego przez VI Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Lublinie, które dotyczy prania pieniędzy.

Jak ustalili policjanci na konta zatrzymanych mężczyzn dokonano transferu gotówki, która pochodziła z oszustw popełnionych za granicą Polski. Pokrzywdzonymi były podmioty z Republiki Południowej Afryki oraz z Włoch. Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy przestępcy zorganizowali przepływ na konta założone w Polce prawie 450 tys. EURO pochodzących z oszustw. Na jednym z używanych przez sprawców polskich rachunków zablokowano 345.250,00 EURO.

Obydwu podejrzanym przedstawiono zarzuty obejmujące pranie pieniędzy. Prokuratura przychyliła się do wniosku Policji o zastosowanie tymczasowych aresztowań wobec obydwu zatrzymanych, a wydał postanowienie w przedmiocie zastosowania tego środka zapobiegawczego na okres 3 miesięcy. Sąd postanowił ponadto, że środek ten ulegnie uchyleniu w przypadku wpłaty poręczenia majątkowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE