reklama
reklama

Województwo lubelskie: Szpital w regionie ma nową porodówkę. Została już oficjalnie otwarta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oficjalnie otwarto nową porodówkę w szpitalu powiatowym w Kraśniku. To trzykondygnacyjny budynek połączony z głównym budynkiem szpitala.
reklama

W kraśnickim szpitalu zakończyła się realizacja inwestycji o wartości prawie 34,7 mln złotych, z czego 34,3 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich. Nowy obiekt został już oficjalnie otwarty.

W ramach inwestycji powstał trzykondygnacyjny budynek połączony z budynkiem głównym szpitala. Na niskim parterze są pomieszczenia techniczne i pomocnicze oraz pracownia tomografii komputerowej. Z kolei na parterze powstały  izby przyjęć: ogólna, dziecięca oraz oddziału ginekologii i położnictwa. Na tym samym poziomie jest oddział ginekologiczny z 10 łóżkami dla pacjentek z wydzielonymi pokojami do izolacji oraz salą intensywnego nadzoru. Na najwyższym piętrze znalazł się oddział położniczo-noworodkowy. Jest on w pełni przygotowany do hospitalizacji pacjentek z chorobami zakaźnymi. Są tam 2 sale porodowe, sala operacyjna dla porodów rozwiązywanych cięciem cesarskim, a także pomieszczenie przeznaczone dla położnic i noworodka w pierwszych godzinach życia, po porodach powikłanych i pokoje dla noworodków obserwowanych, wcześniaków, intensywnej opieki noworodka.

- Nowy pawilon to inicjatywa, która wychodzi naprzeciw realnym potrzebom nie tylko Kraśnika i powiatu kraśnickiego, ale oddziałuje też na sąsiednie powiaty, w tym na opolski i janowski. Powstałe w ten sposób zaplecze jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby związane między innymi z opieką nad kobietami w ciąży i noworodkami - mówi marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Do wszystkich sal i gabinetów zakupione zostało wyposażenie i sprzęt diagnostyczny. Na liście zakupów znalazły się między innymi: tomograf, kardiomonitory, aparaty KTG, USG i EKG, pompy infuzyjne, łóżka porodowe, stół operacyjny, aparat do znieczuleń i inny sprzęt.

- Realizacja tej inwestycji pozwoli na centralizację prowadzonych usług medycznych, racjonalizację wykorzystania potencjału technicznego i poprawę efektywności kosztowej świadczonych usług. Dzięki temu obiektowi szpital będzie przygotowany do skutecznej walki z wszelkimi zagrożeniami, jakie czyhają na noworodki i ich matki - podkreśla marszałek Stawiarski.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama