Reklama

Wkrótce rozpoczynamy (turystyczny) Sezon Lublin 2016

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Wkrótce rozpoczynamy (turystyczny) Sezon Lublin 2016 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto widziane z wody i miasto podziemne, podróż wehikułem czasu i spacer herstoryczny, to tylko część atrakcji, które znalazły się wśród propozycji 290 wydarzeń tegorocznej edycji Sezonu Lublin. Od 23 kwietnia do 3 maja po raz piąty symbolicznie rozpoczniemy sezon turystyczny w Lublinie.

Tegoroczny Sezon Lublin potrwa 11 dni. Miasto we współpracy z 34 lokalnymi partnerami przygotowało z tej okazji specjalny program, który pozwoli na odkrywanie Lublina jakiego do tej pory nie poznaliśmy. 290 wydarzeń skierowanych do osób w różnym wieku, od juniorów po seniorów, pozwoli na ukazanie bogactwa i potencjału turystycznego miasta o 700-letniej tradycji. W dniach 23 kwietnia - 3 maja udowodnimy, że turystą może być każdy, a Lublin można zwiedzać na wiele sposobów, tych mniej i bardziej oczywistych. Zapisy ruszają w poniedziałek, 18 kwietnia.

Kolejny raz zaprosimy do poznawania smaków dawnego Lublina, mrocznych spacerów szlakiem Komisarza Maciejewskiego, zwiedzania Muzeum Wsi Lubelskiej, Metropolitalnego Seminarium Duchownego, "Piwnicy pod Fortuną", "Domu Słów" i Portu Lotniczego. Pojawią się też zupełnie nowe, zaskakujące wydarzenia jak odkrywanie tajemnic Klasztoru oo. Dominikanów w formie questingu. Uczestnicy Sezonu poprowadzą śledztwo w archiwum kryminalnym i zejdą do podziemi, by zobaczyć co kryje się pod powierzchnią Miasta Inspiracji.

W ramach Sezonu Lublin organizowany jest również konkurs fotograficzny Foto Sezon 2016, w którym może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia, wysyłając zdjęcia własnego autorstwa wykonane podczas imprezy.

Zapisy na imprezy prowadzone będą od 18 kwietnia za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu. Możliwe będzie również zapisanie się na wydarzenia osobiście w Biurze Obsługi Sezonu Lublin, które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuicka 1-3, tel. 537 821 797 i 537 821 040.

Folder Sezonu Lublin 2016 znajduje się do pobrania POD TYM ADRESEM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE