Reklama

Wesprzyj podopiecznych Hospicjum Małego Księcia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa w Kurowie

Wesprzyj podopiecznych Hospicjum Małego Księcia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zaprasza szkoły z całego regionu do udziału w akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Od dzisiaj do 2 marca w sztabie organizacyjnym odbierać można puszki i niezbędne materiały.

Ruszyła akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Uczniowie szkół z całej Lubelszczyzny przygotowują wydarzenia kulturalne, kiermasze i spotkania, podczas których zbierają datki na wsparcie działalności Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Liderem organizacyjnym i ideowym akcji jest Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Tu mieści się także sztab organizacyjny, w którym do 2 marca odbierać można niezbędne materiały. Aby zgłosić szkołę do akcji należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.hospicjum.lublin.pl foto. www.hospicjum.lublin.pl 

To już 10 edycja akcji. W ubiegłym roku zakończyła się ona dużym sukcesem. W 140 szkołach z całego województwa zebrano ponad 100 tysięcy złotych. W ciągu dziewięciu edycji udało się zgromadzić aż 900 tysięcy złotych. Za te środki zakupiono dla podopiecznych Hospicjum sprzęt medyczny, leki, środki higieniczne i opatrunkowe, a także żywność.

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” ma także wymiar edukacyjny. Celem jest uwrażliwienie najmłodszych na potrzeby drugiej osoby.
– Wśród materiałów, które można odebrać w sztabie, znajduje się film edukacyjny, który opowiada o pracy Hospicjum. Można go wykorzystać na godzinach wychowawczych, jako wstęp do rozmowy o trudnych tematach: przemijania, śmierci, choroby – opowiada koordynatorka akcji – Agata Łaguna.

Akcja zakończy się w czerwcu koncertem podsumowującym. Jego dokładną datę poznamy w późniejszym terminie.

Ważne terminy:
26 lutego ‐ 2 marca – wydawanie puszek i materiałów, w godzinach 8.00-16.00 w sztabie akcji.
26 lutego ‐ 27 kwietnia – zbiórka pieniędzy w szkołach.
Do 18 maja – wpłacanie pieniędzy ze zbiórki na konto Hospicjum.
Czerwiec – koncert podsumowujący akcję.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE