Reklama

We wtorkowej akcji policyjnej zatrzymano 6 osób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

We wtorkowej akcji policyjnej zatrzymano 6 osób - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym nabywaniem, przechowywaniem i zbywaniem wyrobów tytoniowych bez akcyzy. W trakcie przeszukań kilkudziesięciu posesji oraz pojazdów zabezpieczono ponad 26 tys. nielegalnych paczek papierosów.

Zatrzymano 6 osób w wieku od 23 do 46 lat – mieszkańców Lublina i woj. świętokrzyskiego. Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w tej sprawie.


Do realizacji doszło we wtorek. W działaniach brali udział między innymi antyterroryści, a także funkcjonariusze z  wydziału kryminalnego, do walki z korupcją i cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji. Poza papierosami zabezpieczono 20 kg suszu tytoniowego i ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu.


Policjanci zatrzymali 6 osób, w tym dwie kobiety. Według ustaleń Policji papierosy były dostarczane zza wschodniej granicy i były przeznaczone do sprzedaży na lubelskich targowiskach. Wstępnie oszacowano, że wprowadzenie tych wyrobów do obrotu mogłoby uszczuplić podatek akcyzowy na sumę większą niż 400 tys. złotych. 


Na poczet przyszłych kar oraz środków karnych policjanci zabezpieczyli  pieniądze oraz samochód marki BMW.  Łączna wartość zabezpieczonego mienia to kwota ponad  140 tys. zł.


Sprawa ma charakter rozwojowy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE