Reklama

W środę rusza przebudowa Krakowskiego Przedmieścia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

W środę rusza przebudowa Krakowskiego Przedmieścia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rewitalizacja będzie odbywała się etapowo. Lubelski deptak jednak nie zostanie zamknięty dla ruchu.


Prace rewitalizacyjne rozpoczną się już w środę 14 lutego i obejmą teren od strony ulicy Kapucyńskiej. Pierwszym etapem przebudowy będzie demontaż architektury małej, rozbiórka nawierzchni, montaż okablowania pod oświetlenie oraz przygotowanie nawierzchni kamiennej.  

Rewitalizacja Krakowskiego Przedmieścia ma być przedłużeniem odnowionego Placu Litewskiego. Odpowiedzialną za remont jest firma Strabag. Wzdłuż deptaka mają pojawić się nowe drzewa i ławki. Kostka betonowa zostanie zastąpiona granitem. Nowe drzewa pojawią się też przy Bramie Krakowskiej. Przejście dla pieszych będzie większe, a z odcinka od ulicy Bajkowskiego do przystanku na ulicy Królewskiej będzie usunięty bus pas. Dodatkowo zostanie zamontowana instalacja oświetleniowa. Na Krakowskim Przedmieściu pojawią się też nowe latarnie, na wzór tych z Placu Litewskiego. 

Przewiduje się, że inwestycja potrwa do połowy maja. Pomimo utrudnień w ruchu rewitalizowana przestrzeń nie zostanie zamknięta dla mieszkańców. Koszt całej inwestycji to prawie 13 mln zł.Źródło: lublin.eu
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE