Reklama

Reklama

W roladzie wykryto groźną bakterię. Biedronka wycofuje z rynku jedną partię

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

W roladzie wykryto groźną bakterię. Biedronka wycofuje z rynku jedną partię - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej poniżej partii produktu „Rolada ze szpinakiem”

Reklama

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w partii rolady ze szpinakiem

Zagrożenie:

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej poniżej partii produktu „Rolada ze szpinakiem”.

Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Kraina wędlin Rolada ze szpinakiem 300 g

Należy spożyć do:/numer partii produkcyjnej: 24.04.2023

Kod kreskowy: 5904750008819

Producent: „Aves” Sp. z o. o., Gajewniki 16, 98-220 Zduńska Wola, Weterynaryjny numer identyfikacyjny: PL 10190601 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

 

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Producent podjął decyzję o wycofaniu z rynku niezgodnej partii. Uruchomił procedurę wycofania, przekazał dystrybutorowi informację o stwierdzonej niezgodności wyrobu oraz o konieczności natychmiastowego jego wycofania. Firma AVES Sp. z o.o. przygotowała komunikat dla klientów informujący o wycofaniu z obrotu partii produktu. Firma Jeronimo Martins Polska, niezwłocznie wszczęła procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu, natychmiast po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań produktu.

Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania produktu.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.  

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej Głownego Inspektoratu Sanitarnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy