Reklama

Reklama

W piątek nowe obostrzenia związane z pandemią. Zdalna nauka i zamknięta gastronomia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W piątek nowe obostrzenia związane z pandemią. Zdalna nauka i zamknięta gastronomia? - Zdjęcie główne

W środę w telewizji Polsat premier Morawiecki przyznał, że zarekomenduje Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauka zdalna lub hybrydowa w klasach czwartych i starszych, zamknięta działalność stacjonarna lokali gastronomicznych czy zakaz opuszczania domów dla seniorów - takie obostrzenia, wg nieoficjalnych informacji, ma w piątek wprowadzić Rząd RP.

Reklama

Oficjalna informacja o wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce miała zostać przedstawiona w czwartek, 22 października. Konferencję premiera RP Mateusza Morawieckiego przełożono jednak na piątek, na godz. 11. To wtedy dowiemy się, jakie kolejne kroki podejmą władze państwa w kwestii walki z rozprzestrzeniającymi się zakażeniami koronawiusem.

 

W środę w telewizji Polsat premier Morawiecki przyznał, że zarekomenduje Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Kolejna rekomendacja miała dotyczyć objęcia całej Polski czerwoną strefą i najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami.

 

Jak z kolei napisał na twitterze dziennikarz Wirtualnej Polski Mariusz Gierszewski, według jego informacji "od poniedziałku zamknięta będzie działalność stacjonarna gastronomii. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos".

 

To nie wszystko. Dziennikarz podaje, że "Rząd szykuje ograniczenia dla seniorów i młodzieży. Wprowadzi zakaz opuszczania domów dla seniorów. Młodzież do 16 lat w godzinach 9-15 będzie mogła przebywać po za domem tylko w towarzystwie osób dorosłych. Obowiązywać będzie także zakaz zgromadzeń powyżej 5 os." - napisał Mariusz Gierszewski na portalu twitter.com.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE