Reklama

Reklama

W parku na lubelskich Czubach posadzono Dąb Jana Pawła II

Opublikowano: pt, 16 paź 2020 15:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji obchodzonego dzisiaj (16 października) Dnia Papieża Jana Pawła II, w Parku Jana Pawła II na Czubach, został posadzony przez przedstawicieli Miasta Lublin dąb – naturalny pomnik upamiętniający papieża.

Reklama

W tym roku przypada 42. rocznica wyboru Polaka - Karola Wojtyła na papieża i 100.rocznica Jego urodzin.
 
- Zwyczaj sadzenia symbolicznych drzew praktykowany jest na całym świecie jako wyraz szczególnego podkreślenia ważnych dla mieszkańców wydarzeń. Wybrany gatunek drzewa - dąb szypułkowy osiąga majestatyczne rozmiary i jest symbolem długowieczności oraz wartości ponadczasowych. Drzewo zasadzone w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II będzie więc piękną pamiątką tego jubileuszu oraz inspiracją dla mieszkańców Lublina do czerpania z bogatego dziedzictwa, które pozostawił nam Papież Polak - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin. 
 
Wybór Parku Jana Pawła II przy ul. Szamaragdowej jest nieprzypadkowy, bo jest to dla lublinian miejsce szczególne. W trakcie wizyty papieża w Lublinie w 1987 roku na tym niezagospodarowanym jeszcze terenie zgromadziło się niemal milion wiernych. W 25-lecie pontyfikatu powstał w tym miejscu park, któremu w 2011 roku Rada Miasta nadała nazwę Jana Pawła II. Opiekę nad nowo posadzonym dębem w dzielnicy Czuby będzie sprawować społeczność zlokalizowanej tam Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. Bursztynowej. 
 
Miejsc pamięci o Janie Pawle II jest w Lublinie więcej. Jego imieniem nazwana jest ulica na ternie dzielnic Czuby i Węglin. Jest także patronem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i 3 lubelskich szkół. Z kolei 1997 roku Rada Miasta przyznała Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE